Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ulicami Lublina przeszedł Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Upamiętnili bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem ulicami Lublina przeszedł XIII Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie poprzedził pokaz laserów, podczas którego zaprezentowane zostały sylwetki kilkunastu żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego z Lubelszczyzny.

Marsz rozpoczął się w piątek o godzinie 18.00 na Placu Litewskim w Lublinie. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć w widowisku świetlno-muzycznym, przy użyciu pokazu laserów, sylwetki kilkunastu bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego z Lubelszczyzny.

Następnie Marsz przemaszerował ulicami Krakowskie Przedmieście i Grodzką na Plac Zamkowy, gdzie odbył się uroczysty Apel Pamięci. Była to chwila refleksji nad heroizmem tych, którzy nie złożyli broni, aby bronić naszej ojczyzny przed komunistycznym reżimem. Pod Pomnikiem Zaporczyków, uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy.

1 marca to dzień, w którym oddajemy hołd wszystkim tym, którzy nieśli oręż w obronie naszej wolności. To także okazja do refleksji nad wartościami, za które walczyli i zobowiązanie do kontynuacji ich dziedzictwa dla przyszłych pokoleń. Organizatorem wydarzenia był Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.

37 komentarzy

  1. Oni Nie Uchają

    Cześć i Chwała Romanowi Dymanowskiemu!

Dodaj komentarz