Ukradł telefon, potem zaoferował pomoc w poszukiwaniach złodzieja

W minioną środę na terenie gminy Rokitno doszło do kradzieży telefonu. Poszkodowana oszacowała stratę na 2,5 tys. złotych. Jak się okazało, sprawcą przestępstwa był znany jej z widzenia mężczyzna.

Do kradzieży doszło w minioną środę na terenie gminy Rokitno w powiecie bialskim. Z informacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca skradł należący do niej telefon komórkowy. Sprawca wykorzystał fakt, że kobieta wyszła z domu nie zamykając drzwi na klucz. Kiedy pół godziny później wróciła, zauważyła brak telefonu. Wartość strat oszacowała na 2,5 tysiąca złotych.

Poszkodowana przekazała mundurowym, że o kradzież podejrzewa znanego jej z widzenia mężczyznę. Ten odwiedził ją po około godzinie od zdarzenia. Stwierdził wówczas, że wie kto ukradł jej telefon oferując pomoc w jego odnalezieniu. Gdy kobieta oświadczyła, że powiadomi policję, uciekł.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze janowskiego komisariatu. Zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Okazało się, że jest to 40-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Ten początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego z zaistniałą kradzieżą. Jednak w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności przyznał się do kradzieży jak też wskazał ukrycia telefonu.

Mienie wróciło do właścicielki, natomiast 40-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Nie wiem, jak można wyjść z domu na pół godziny i nie zamknąć drzwi na klucz. To Polska, taka okazja czyni złodzieja.

  2. Telefon za 2,5 koła, zostawiła i wyszła. Nie wiem, prowokacja?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew