Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł komiksy i ukrył je pod stertą liści na cmentarzu. „Chciał je po prostu mieć” (zdjęcia)

Lubelscy kryminalni zatrzymali 34-latka, który kilka tygodni temu napadł na wychodzącego z salonu gier 27-latka. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna w galerii handlowej ukradł komiksy, które później ukrył pod stertą liści na pobliskim cmentarzu.

Do zdarzenia doszło trzy tygodnie temu przy ul. Głębokiej w Lublinie. Jak ustalili policjanci 27-latek po wyjściu z salonu gier został napadnięty przez nieznanego mężczyznę. Sprawca zaczął bić go pięściami po twarzy i kopać po całym ciele. Następnie zabrał mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Po chwili uciekł z miejsca zdarzenia z wartymi ponad 5 tysięcy złotych łupami.

– Pobity 27-latek z uwagi na doznane obrażenia trafił do jednego z lubelskich szpitali. Sprawą ustalenia sprawcy rozboju zajęli się kryminalni z IV komisariatu w Lublinie oraz KMP w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli monitoring, rozpytali świadków. Zebrane w tej sprawie materiały i operacyjne ustalenia pozwoliły na wytypowanie mężczyzny podejrzewanego o dokonanie przestępstwa. Wszystko wskazywało na to, że dopuścił się go 34-letni mieszkaniec gminy Jastków. W czwartek mężczyzna został zatrzymany – informuje kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, ten sam 34-latek, tego samego dnia okradł jeden ze sklepów w galerii handlowej. Ukradł stamtąd warte ponad 300 złotych komiksy. Skradzione mienie policjanci ujawnili na terenie pobliskiego cmentarza ukryte pod stertą liści.

– Podczas prowadzonych na komisariacie czynności procesowych z udziałem zatrzymanego, mężczyzna przyznał, że ukradł ze sklepu komiksy, bo mu się „…spodobały i chciał je po prostu mieć…”. Jednak jak się później okazało, próbował je sprzedać napotkanemu 27-latkowi. Próba sprzedaży zakończyła się jednak jego dotkliwym pobiciem i okradzeniem – dodaje kom. Anna Kamola.

34-latka czekają wkrótce spore kłopoty. W piątek policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za dokonanie rozboju oraz kradzież. Policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien. Za popełnione czyny, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.

Ukradł komiksy i ukrył je pod stertą liści na cmentarzu. „Chciał je po prostu mieć” (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

9 komentarzy

  1. co za patus bakajoko

    Przecież ten troglodyta nie umie czytać

  2. Inaczej się umawiali?

  3. Te sznurowadła to mogli mu zostawić .

  4. mamo ja wariat,batman

  5. To miało miejsce w Lublinie?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo