Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ukradł 43 czekolady, jednak źle policzył ich wartość. Teraz grozi mu nawet 7 lat więzienia

Po pijanemu poszedł kraść czekolady. Miał jednak problem z obliczeniami, więc wziął o jedną za dużo. Zamiast mandatu grozi mu teraz nawet 7 lat pozbawienia wolności.

W sobotę do jednego z marketów przy ul. Lwowskiej w Lublinie przyszedł mężczyzna, którego zainteresowały słodycze. W końcu zdecydował się na czekolady. Wziął ich z półki znaczną ilość, jednak zamiast do kasy, skierował się od razu do wyjścia.

Nieuczciwy klient zdołał wyjść na parking po czym został ujęty przez ochronę sklepu. O wszystkim powiadomieni zostali policjanci. Wtedy wyszło na jaw, że 30-letni mieszkaniec Lublina ukradł 43 duże czekolady, wszystkie jednego producenta.

Jednocześnie okazało się, że mężczyzna źle podliczył ich wartość. Łącznie kosztowały one 511 złotych, a więc gdyby wziął o jedną czekoladę mniej, wówczas ukarany zostałby mandatem. Co więcej, 30-latek był też pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Dzisiaj mężczyźnie przedstawione zostały zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Ze względu, że nie była to jego pierwsza tego typu kradzież, odpowie on w warunkach recydywy. Oznacza to, że wymiar kary, zostanie zwiększony o połowę i może wynieść nawet 7,5 roku więzienia.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

36 komentarzy

  1. a sasin,szumowski,obajtek? na nich nie ma prokuratora?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo