Trwa rozbudowa zamojskiego zoo. Powstają obiekty, w których zamieszkają zagrożone wyginięciem zwierzęta (zdjęcia)

Pomieszczenia oraz wybiegi dla aguti i wikunii, a także innych, zagrożonych wyginięciem zwierząt egzotycznych powstają w ogrodzie zoologicznym w Zamościu. Zakres prac jest bardzo duży a zakończenie inwestycji zaplanowano za rok.

Na terenie ogrodu zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu trwa budowa obiektów przeznaczonych dla zwierząt zagrożonych wyginięciem. W ramach inwestycji powstają budynki dla flamingów i arui wraz z wolierą i wybiegiem, budynek z wybiegiem dla gorali, woliera dla wielkich ptaków drapieżnych, budynek ptaszarni z zimowiskiem oraz wolierą zewnętrzną oraz zespół budynków i wybiegów dla zwierząt Ameryki i Afryki. Zgodnie z planem, mają w nich przebywać pieski preriowe, mrówkojady olbrzymie, leniwce, mary patagońskie, nandu, dikdiki, świnie rzeczne, guźce, antylopy afrykańskie i osły somalijskie. Będą też pomieszczenia dla aguti i wikunii.

Zbudowana zostanie również kuchnia dla zwierząt wraz z zapleczem magazynowym i technicznym, budynek gospodarczy, kompostowniki oraz tunele szklarniowe. /Wyznaczone zostaną też miejsca gromadzenia odpadów z zoo. Na koniec cały okoliczny teren zostanie uporządkowany. Powstaną alejki spacerowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, nagłośnienie oraz monitoring.

Prace przebiegają zgodnie z planem, co więcej, pogoda sprzyja wykonawcom. Wykonane zostały instalacje wodne i energetyczne, zbudowano też m.in. ściany żelbetowe w budynku ptaszarni, dach i posadzkę w budynku gospodarczym, ściany fundamentowe w budynku flamingów, parter w budynku dla zwierząt Ameryki. Ekipy budowlane wykonały również zewnętrzną instalację wodną do utrzymania zieleni. Zgodnie z kontraktem, wszystkie prace mają się zakończyć do końca listopada przyszłego roku. Co ważne, wykonawcą inwestycji są firmy z naszego regionu: ze Szczebrzeszyna i z Białej Podlaskiej.

(fot. Zoo Zamość)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Było by nawet fajnie, jak by w Lublinie na górkach Czechowskich wybudowano tez Zoo.

 2. A ja mam jedno pytanie. Dlaczego w zoo w Zamościu nie ma słonia? Zawsze pytają mnie o to dzieciaki kiedy odwiedzam to miejsce.

 3. Wszystko fajnie, tylko najpierw niech zadbają o już istniejące box-y i dopiero budują następne. Byłem w sierpniu i niestety nie mam dobrego zdania. Zaniedbane wybiegi, pełne chwastów, pokrzyw sięgających metra wysokości, w których nie ma możliwości wypatrzenia danego okazu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja