Tragiczny wypadek na trasie Lublin – Łęczna. Jedna osoba nie żyje po zderzeniu ciężarówki z osobówką (zdjęcia)

W piątek rano na trasie Lublin – Łęczna doszło do tragicznego w skutkach zderzenia pojazdu ciężarowego z osobowym. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 6:30 w miejscowości Łuszczów w powiecie lubelskim. Na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna zderzyły się dwa pojazdy, osobowy z ciężarowym.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak wstępnie ustalono, kierująca mazdą kobieta jechała w kierunku Lublina. Na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas jezdni, gdzie doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Następnie ciągnik siodłowy z naczepą wypadł z drogi do rowu.

W zdarzeniu zginęła jedna osoba. Ofiarą jest kobieta podróżująca mazdą, 48-letnia mieszkanka powiatu włodawskiego. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń ciała. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Samochody osobowe kierowane są objazdem drogą gminną. Ciężarówki zaś obwodnicą i drogą krajową nr 19. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

(fot. lublin112.pl)

39 komentarzy

  1. jeżdżę i dzwonię za kierownicą regularnie bo taką mam pracę i mi to nie przeszkadza w kierowaniu a mam prawojazdy od 25 lat ….. telefon nie utrudnia jazdyyyyyyyy chyba że jesteś świeżakiem i ci to utrudnia tak samo jak używanie radia w samochodzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Może i ci nie przeszkadza, a może nie zdajesz sobie po prostu z tego sprawy, ale koncentrując uwagę na telefonie, tracisz pełną kontrolę nad obserwacją otoczenia. Kierownicę możesz trzymać prosto, nawet możesz sprawnie zmieniać biegi w aucie, ale nie jesteś w stanie zwrócić uwagi na to, co wydarzy się nagle obok ciebie. Tak już działa ludzki mózg, że nie potrafi w pełni ogarniać kilku czynności na raz – z czegoś rezygnuje, by na czymś się skupić. A jazda autem wymaga skupienia i myślenia także za innych. Wiesz o tym, bo jeździsz od 25 lat.

      Obyś nigdy nie znalazł się w dramatycznej sytuacji, gdy zrozumiesz swoją ignorancję.

  2. „Od Aniolów skrzydła sobie weź i leć z uśmiechem, leć…”

    Synowi, Mamie i Siostrze Pani M. wyrazy wspolczucia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew