Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny pożar w Poniatowej. W płonącym mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny

Dzisiaj rano w jednym z bloków w Poniatowej miał miejsce pożar mieszkania. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej strażacy ujawnili w środku zwłoki. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Pożar w bloku przy ul. Szkolnej w Poniatowej został zauważony w środę około godziny 8:40. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce przyjechali strażacy z Opola Lubelskiego, Poniatowej oraz Kraczewic, a także zespół ratownictwa medycznego i policja. Jak się okazało, paliło się wnętrze zlokalizowanego na trzecim piętrze mieszkania.

– Po dojeździe na miejsce zastępów PSP i OSP zastano pożar rozwinięty w jednym z pomieszczeń mieszkania na trzecim piętrze czteropiętrowego budynku wielorodzinnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu i gazu, a następnie podaniu prądu wody w celu ugaszenia płonącego wyposażenia mieszkania. W tym samym czasie ratownicy sprawdzili mieszkania przyległe do płonącego lokalu. Ewakuowano z nich dwie osoby – wyjaśniał nam – mł. kpt. Rafał Dobraczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

W trakcie prowadzonych działań strażacy ujawnili w płonącym mieszkaniu nieprzytomną osobę. Została ona ewakuowana na zewnątrz, jednak obecny na miejscu lekarz stwierdził jej zgon. Ofiarą okazał się 60-letni mężczyzna.

Jak wstępnie ustalono, przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W akcji ratunkowej brało udział 21 strażaków, działania zakończyły się po godzinie 10. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

2018-01-03 12:17:24
(fot. KP PSP Opole Lubelskie, nadesłane Mariusz)

20 komentarzy

  1. PrzyszłyStrażak(ogórkiTeżMogąByć)

    Opinia publiczna może czuć się doinformowana. Gdyby do zdarzenia doszło w okresie letnim mógłby wystapić problem z przekazem informacji, ponieważ rzecznik prasowy wyjeżdża sezonowo do Niemiec w celach zarobkowych…