Tragiczny pożar w Poniatowej. W płonącym mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny

Dzisiaj rano w jednym z bloków w Poniatowej miał miejsce pożar mieszkania. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej strażacy ujawnili w środku zwłoki. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Pożar w bloku przy ul. Szkolnej w Poniatowej został zauważony w środę około godziny 8:40. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce przyjechali strażacy z Opola Lubelskiego, Poniatowej oraz Kraczewic, a także zespół ratownictwa medycznego i policja. Jak się okazało, paliło się wnętrze zlokalizowanego na trzecim piętrze mieszkania.

– Po dojeździe na miejsce zastępów PSP i OSP zastano pożar rozwinięty w jednym z pomieszczeń mieszkania na trzecim piętrze czteropiętrowego budynku wielorodzinnego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu i gazu, a następnie podaniu prądu wody w celu ugaszenia płonącego wyposażenia mieszkania. W tym samym czasie ratownicy sprawdzili mieszkania przyległe do płonącego lokalu. Ewakuowano z nich dwie osoby – wyjaśniał nam – mł. kpt. Rafał Dobraczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim.

W trakcie prowadzonych działań strażacy ujawnili w płonącym mieszkaniu nieprzytomną osobę. Została ona ewakuowana na zewnątrz, jednak obecny na miejscu lekarz stwierdził jej zgon. Ofiarą okazał się 60-letni mężczyzna.

Jak wstępnie ustalono, przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. W akcji ratunkowej brało udział 21 strażaków, działania zakończyły się po godzinie 10. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

2018-01-03 12:17:24
(fot. KP PSP Opole Lubelskie, nadesłane Mariusz)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. PrzyszłyStrażak(ogórkiTeżMogąByć)

  Opinia publiczna może czuć się doinformowana. Gdyby do zdarzenia doszło w okresie letnim mógłby wystapić problem z przekazem informacji, ponieważ rzecznik prasowy wyjeżdża sezonowo do Niemiec w celach zarobkowych…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja