690 680 960

Toyota roztrzaskana, łoś poszedł do lasu. Dwie osoby poszkodowane

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 63 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Kierująca i pasażerka wyszły ze zdarzenia z niegroźnymi urazami.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 63 w Gołaszynie w powiecie łukowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z łosiem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na drogę biegnącą przez obszar leśny nagle wbiegł łoś. Kierująca toyotą 41-latka nie zdążyła wyhamować, zwierzę zostało uderzone przez auto. Łoś poważnie uszkodził samochód i omal nie wpadł do jego wnętrza.

Po zderzeniu zwierzę uciekło do pobliskiego lasu. Na szczęście kierująca pojazdem oraz jadąca z nią 75-latka doznały niegroźnych urazów. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie zdarzenia występowały utrudnienia z przejazdem.

Policjanci apelują

Przed nami okres wędrówek dzikich zwierząt, które bardzo często przebiegają przez ciągi komunikacyjne. Apelujemy o zachowanie ostrożności i ograniczenie prędkości, zwłaszcza w rejonie kompleksów leśnych, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże. Zderzenie nawet z niewielkim zwierzęciem jest groźne. Oprócz poważnych uszkodzeń pojazdu prowadzi równie często do obrażeń osób nim podróżujących.

(fot. Policja Łuków)

2 komentarze

  1. Jednak miały szczęście. Troszkę i zasługa miękkiego nacisku na gaz, parę kilometrów szybciej zrobiłoby dużą różnicę w postaci łosia za kierownicą.

  2. ale moratorium na odstrzał łosi zdjąć nie chcą, jest ich stanowczo za dużo…ale kaczor tak kocha zwierzątka…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej