Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

To były wielogodzinne działania strażaków. Zdjęcia z akcji wyciągania ciężarówki z kanału Wieprz-Krzna

Jak już informowaliśmy wczoraj do kanału Wieprz-Krzna wpadł pojazd ciężarowy. Strażacy na miejscu zdarzenia przeprowadzili wielogodzinne działania, których efektem było wyciągnięcie ciężarówki na drogę. W akcji udział wzięło 12 zastępów straż pożarnej z JRG oraz okolicznych OSP.

Wczoraj przed godziną 20.00 służby ratunkowe z terenu powiatu parczewskiego otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd ciężarowy wyłamał bariery drogowe energochłonne i wpadł do kanału Wieprz-Krzna w okolicach miejscowości Nowy Orzechów. Zgłoszenie wpłynęło ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Lubartowie.

Na miejsce od razu skierowano zastępy ratownicze z obu powiatów. Po dojeździe pierwszych jednostek zastano ciągnik siodłowy z naczepą, który zjechał z mostu na drodze wojewódzkiej nr 820 do kanału Wieprz-Krzna i częściowo znajdował się w wodzie. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych i nie doznał żadnych obrażeń.

Jak przekazują parczewscy strażacy, stojący w wodzie samochód powodował zagrożenie wycieku płynów eksploatacyjnych oraz oleju napędowego. Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz drogi, ustawieniu zapory sorpcyjnej na rzece, zabezpieczeniu zbiornika oleju hydraulicznego, usunięciu części uszkodzonej bariery energochłonnej.

Ustalono również, iż samochód przewoził odpad kopalny, którego część rozsypała się na nasypie kanału. Ze względu na zagrożenie ekologiczne podjęto decyzję o wyciągnięciu zestawu z kanału. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG nr. 3 w Lublinie. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego st. bryg. Zbigniew Hawryluk. Działania na miejscu zdarzenia trwały do dzisiaj do godziny 10.50.

Siły i środki na miejscu zdarzenia: JRG Lubartów – 2 zastępy 6 strażaków, OSP Nowy Uścimów – 5 strażaków, JRG Parczew – 2 zastępy, 6 strażaków, OSP Sosnowica – 6 strażaków, OSP Nowy Orzechów – 3 strażaków, OSP Stary Orzechów – 5 strażaków, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego – 4 zastępy – 9 strażaków, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Parczewie, Policja – 2 funkcjonariuszy, Zarząd Dróg Wojewódzkich – 2 pracowników.

12 komentarzy

  1. Trzech pracuje dwudziestu się patrzy.

  2. Mandat od ochrony środowiska za zanieczyszczenie wód powinien jeszcze dostać ciężarowy Kubica.

  3. uslyszal , teraz skrec prawo i skrecil.

  4. Chyba szanowna straż powinna obejrzeć „Autostrada przez piekło” jak wyciągać samochody, a nie 12 samochodów wysłać do wraka. Parodia

  5. No i nie poczekał he he he he

  6. Może następni Janusze wożący buraki i itp. ładunki będą mieli ostrzeżenie żeby jeździć wolniej zwłaszcza jak jest ślisko.

  7. ,,Ze względu na zagrożenie ekologiczne podjęto decyzję o wyciągnięciu zestawu z kanału.” – szkoda bo bobry szkielet tamy by miały

  8. Tyle ludzi to pewnie w rekami go wyciągnęli.

  9. Nie odpad kopalny tylko „węgiel techniczny” może?

  10. Prywaciarz by go wyciągnął w 3 godziny…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112