Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelniczki. Zdewastowane auto od kilku miesięcy straszy na parkingu (zdjęcia)

Zdewastowany volkswagen od kilku miesięcy stoi na jednym z parkingów na Czechowie. Służby miejskie nie są w stanie nic zrobić z porzuconym autem.

Co najmniej od wakacji, na parkingu przy ul. Harnasie w rejonie Stokrotki, stoi porzucone auto marki Volkswagen. Pojazd przez ostatnie miesiące został zdewastowany, ktoś m.in. powybijał w nim szyby. W drugiej połowie lipca, ktoś inny włożył do auta przez boczną szybę rower miejski.

– Zgłaszałam to już jakiś czas temu na Straż Miejska, ale twierdzą, że nic nie mogą z nim zrobić ze względu na własność terenu, na którym ono stoi. Wspomnieli, że mieli już wcześniej zgłoszenie tego pojazdu. Do niedawna z ram wystawały ostre krawędzie szyby. Czy naprawdę nikt nie jest w stanie ustalić właściciela i zmusić go do usunięcia wraku? – pyta nasza Czytelniczka.

Jak widać w tym przypadku, ale także w innym, który opisywaliśmy tutaj, miasto nieskutecznie radzi sobie z usuwaniem z ulic wraków. Podobnych pojazdów na ternie miasta są dziesiątki. Nie dość, ze blokują miejsca parkingowe, to są także źródłem zanieczyszczeń.

Niestety usuwanie pojazdów z terenu miasta nie jest takie proste. Funkcjonariusze straży miejskiej muszą ustalić właściciela pojazdu i nakazać jego usunięcie, ale tylko w przypadku dróg publicznych. Gorzej jest, kiedy pojazd stoi na terenie prywatnym lub wspólnoty mieszkaniowej. Jak karkołomne jest usuwanie pojazdu nawet z dróg publicznych, przedstawiliśmy w historii pewnego hyundaia.

Sygnał od Czytelniczki. Zdewastowane auto od kilku miesięcy straszy na parkingu (zdjęcia)

Sygnał od Czytelniczki. Zdewastowane auto od kilku miesięcy straszy na parkingu (zdjęcia)

(fot. nadesłane Magdalena, lublin112.pl)

37 komentarzy

  1. Czytelniczko zabierz do domu jak ci przeszkadza

  2. to tylko nieudolna służba podległa „najlepszemu prezydentowi 700 lecia”. Teraz będą o jeszcze ochraniać przed mieszkańcami miasta, z których cwaniaczek żyje

  3. Jest otwarty? Jest. Trzeba ręczny w dół, wżucić na luz. Dalej z górki sam zjeździe i na środek Koncertowej. Wtedy zabiorą.

    • a powiedz, którzy przepis zabrania zostawienia auta na parkingu publicznym na kilka miesięcy? można wyjechać na pół roku i później wrócić i dalej nim jeździć, prawda? nikt nie ma obowiązku go sprzedawać przed wyjazdem

  4. Chętnie go sobie zabiorę. Szybko się wtedy ktoś nim zainteresuje.

  5. dzięki takim newsom być może samochód kogoś kto np. pojechał na kilka miesięcy za granicę do pracy zostanie teraz doszczętnie rozebrany na części, a gdzie np. policja i ochrona mienia z urzędu?

  6. ul Pogodna 15 przy pierwszej klatce też od dłuższego czasu zajmuje miejsce innym użutkownikom, przykryty liśćmi i odchodami ptasimi samochód osobowy Czas by się nim zająć.

Z kraju