Strzały, brawurowe zatrzymanie i przeszukania mieszkań w Dęblinie. Żołnierze handlowali narkotykami

Siedemnaście osób, w tym ośmiu żołnierzy, zatrzymanych zostało podczas wczorajszej akcji, która została przeprowadzona m.in. w Dęblinie i w okolicach. Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła również znaczne ilości środków odurzających.

We wtorek Żandarmeria Wojskowa przeprowadziła zakrojone na szeroką skalę działania w Dęblinie i okolicach. Związane one były z procederem rozprowadzania środków odurzających przez żołnierzy oraz osoby cywilne. Zaczęło się od brawurowego zatrzymania jadącego drogą wojewódzką nr 801 pojazdu. W Steżycy funkcjonariusze jednostki specjalnej zajechali drogę jednemu z kierowców. Następnie przy użyciu materiałów hukowych oraz środków przymusu bezpośredniego mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu.

Jednocześnie kolejni funkcjonariusze przystąpili do przeszukania wytypowanych wcześniej mieszkań oraz pojazdów na osiedlu Lotnisko w Dęblinie. W działaniach wykorzystany został pies służbowy wyszkolony do odnajdywania narkotyków. Akcja prowadzona też była poza województwem lubelskim, a w działaniach pomagali funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mundurowi dokonali zatrzymania 8 żołnierzy oraz 9 osób cywilnych. Zabezpieczyli również m.in. 18,68 kg marihuany, 1 kg amfetaminy oraz ponad 100 tys. zł i 400 euro. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich odpłatnego udzielania. Żandarmeria Wojskowa wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych m.in. w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. ŻW – zdjęcie ilustracyjne)

20 komentarzy

 1. Żołnierz – zawód zaufania społecznego. 🙂

  • Pisząc „żołnierz” należy przed tym słowem dodawać literkę „d” , bo teraz to raczej misjonarz, czyli człowiek który szkolony jest do rozdawania np. talibom w Afganistanie, obrazeczków z facjatmi „świętych” i loga jedynie słusznej wiary, Ci madrzejsi z pośród nich, usiłują jeszcze ludzi od wieków żyjących w plemionach, przy pomocy „kałachów” uczyć demokracji.

 2. Kuba bez głupiego uśmiechu na piwie

  Czyżby Szkoła Orlat?

 3. Jak nie kradną paliwa, to narkotyki, nie wspominam o lewym alkoholu, a części i inne elementy to na potęgę giną …jak widzę towarzystwo praktycznie wyjeźdźające z jednostki bez nadzoru z papierową przepustką za szybą to śmiech nie ogarnia z tej naszej armii

 4. To nie tylko żołnierze więcej było cywilów i dobrze im tak

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie