Wtorek, 20 lutego 202420/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy gasili pożar obory. Ewakuowano kilkadziesiąt sztuk bydła

W piątek rano w miejscowości Wierzba doszło do pożaru obory. Strażacy podczas akcji gaśniczej ewakuowali około 40 sztuk bydła.

W piątek po godzinie 8 w miejscowości Wierzba w powiecie zamojskim, na jednej z posesji doszło do pożaru w murowanej oborze. Na miejscu interweniowało jedenaście zastępów straży pożarnej oraz policja. Po przybyciu pierwszych zastępów strażaków okazało się, że ogniem objęte jest poddasze budynku, a także doszło do dużego zadymienia.

Wewnątrz obory znajdowało się kilkadziesiąt sztuk bydła. Strażacy ewakuowali około 40 zwierząt. Na szczęście żadne z nich nie padło.

Pomimo przeprowadzonej akcji gaśniczej, częściowo spłonęła konstrukcja dachu oraz składowane w oborze siano i słoma. Wstępnie ustalono, że do pożaru mogło przyczynić się zwarcie instalacji elektrycznej. Trwa szacowanie strat.

2018-03-02 17:52:16
(fot. nadesłane Jurek)

4 komentarze

  1. W ostatnim czasie strasznie dużo pali się obór, budynków gospodarczych itd. Trochę tj. dziwne

  2. oszczedzaja ludzie na instalacjach, elektryka po co zapraszac bo wezmie tysiaca poprawi poprzeglada kolejny
    bedzie tak do puki ludzie nie zrozumieja ze z pradem nie ma zartow powinny byc obowiazkowe przeglady takich budynkow mieszkalnych gospodarczych itd co 5 lat przeglad platny z gory

    • A Ty elektryk taki partacz, że roboty szukasz ? To wytłumacz xyz dlaczego tak się dzieje z instalacją w zimie w budynkach inwentarskich, że dochodzi do zwarć.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo