Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Staropolskim zwyczajem zrobili bramę weselną. Jeden z nich nie przeżył

W sobotnie popołudnie w pobliżu sklepu w Potoczku znaleziono zwłoki mężczyzny. Jak twierdzą mieszkańcy, wypił on na raz butelkę weselnej wódki. Policjanci potwierdzają, że została ona pozyskana z bramy weselnej.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne przyczyny i okoliczności śmierci mieszkańca gminy Potok Wielki, który stracił życie w sobotnie popołudnie. Jak ustaliliśmy, w okolicy odbywało się wesele. Zgodnie z tradycją, kilku mężczyzn przygotowało bramę weselną. Zwyczaj ten polega na tym, iż dalsi znajomi lub sąsiedzi pary młodej, którzy nie zostali zaproszeni na weselę, blokują przejazd weselnikom oczekując „wykupienia”. Schodzą z drogi dopiero po tym, jak otrzymają odpowiednią ilość alkoholu, którym raczą się później cały wieczór i noc.

Nie inaczej było i tym razem. Jak wyjaśniała nam st. asp. Faustyna Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim, mężczyźni uzyskali od weselników alkohol i od razu zaczęli go spożywać. Imprezowali w Potoczku w pobliżu sklepu spożywczego. W pewnym momencie jeden z mężczyzn osunął się na ziemię. Pozostali widząc, iż nie daje on oznak życia, powiadomili służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Przybyły lekarz stwierdził zgon 48-latka.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 17:33. Przy sklepie spożywczym w miejscowości Potoczek znajdowały się zwłoki 48-letniego mieszkańca gminy. Przeprowadzone na miejscu oględziny wykazały, iż do jego śmierci nie przyczyniły się osoby trzecie. Ustalono również, że mężczyzna nadużywał alkoholu. Ciało decyzją prokuratora zabezpieczono celem wykonania sekcji zwłok – tłumaczył nam kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Z relacji mieszkańców wynika, że 48-latek miał wypić na raz całą butelkę wódki. Potem stracił przytomność. Jak wyjaśniali nam policjanci, w dotychczas zgromadzonym materiale dowodowym nie udało się tego ustalić, jednak będą jeszcze przesłuchiwani świadkowie, którzy mogą mieć wiedzę na ten temat.

(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. mało który pijak dożywa pięćdziesiątki co i tu się potwierdziło

  2. Teraz taki alkohol w sklepach. Po 2 kieliszkach głową boli od tej chemii. Lepiej dobrego bimberku zrobić. Na dobrym weselu zawsze jest dobry bimber.

  3. Złoty strzał !

  4. Najlepiej nie pić wcale kasa w kieszeni zostaje i życie normalne kto wypija butelkę wódki nac raz tylko patologia robi sobie takie zawody

  5. Pani/Pan @Baśka taki komentarz nie powinien mieć miejsca , że ” Rodzina powinna być dumna z takiego obrotu sprawy „… życzę Pani z całego serca ażeby się pani znalazła w takiej sytuacji w jakiej znalazła się Nasza rodzina,,,, bezczelne babsko…nie życzę zdrowia a wręcz przeciwnie….Pozdrawiamy Cię @Baśka