690 680 960

Stanowisko sieci salonów Agata w sprawie zlotów miłośników motoryzacji

Wczoraj poruszaliśmy sprawę hałasu uciążliwego dla osób mieszkających w okolicy parkingu przy salonie Agata, związanego z cyklicznymi spotkaniami miłośników motoryzacji. Sieć sklepów meblowych przesłała nam w tej sprawie swoje stanowisko.

Kilka dni temu od naszej Czytelniczki otrzymaliśmy obszernego maila opisującego uciążliwość spotkań miłośników motoryzacji na parkingu przy sklepie meblowym sieci Agata. Pani Anna narzekała na nocne hałasy dobiegające do mieszkań, głównie pisk opon i ryk silników.

O wszystkim pisaliśmy szerzej tutaj: Sygnał od Czytelniczki: „To, co dzieje się na parkingu przy salonie Agata woła o pomstę do nieba. Gromadzi się tam jakiś gang samochodowy” (wideo)

Głos w sprawie zabrała sieć salonów Agata:

Agata S.A. jest świadoma problemu związanego z cyklicznymi spotkaniami osób na parkingu przy salonie w Lublinie. Jako spółka podejmuje wszelkie działania, które są w zakresie jej możliwości – takie jak zgłaszanie sprawy przez ochronę do odpowiednich służb. Szerzej zakrojone działania nie są możliwe, ponieważ spółka jest właścicielem wyłącznie części parkingu. Z pozostałego obszaru Agata S.A. korzysta na zasadzie służebności gruntowej. Oznacza to, że firma nie ma możliwości ograniczenia dostępności parkingu, co uniemożliwiłoby tego typu spotkania, jednak deklaruje konsekwentne, dalsze zgłaszanie każdorazowo podobnych incydentów służbom porządkowym, mając nadzieję, że doprowadzą one do zażegnania problemowej sytuacji, z jaką borykają się mieszkańcy okolicy.

Biuro Prasowe salonów Agata

Jak ustaliliśmy, nagrania i zdjęcia przesłane do nas pochodziły sprzed tygodnia. Wówczas na parkingu spotkali się miłośnicy czterech kółek, w celu zbiórki pieniędzy na wsparcie leczenia chorego 6-letniego Wiktora ze Spiczyna. Chłopiec zmaga się z ciężką chorobą jaką jest miopatia miotubularna. Zlot miał charakter charytatywny, podczas którego udało się zebrać 3401 zł.

(fot. nadesłane Anna)

54 komentarze

  1. Ja się tylko zastanawiam gdzie ta droga zbulwersowana mieszkanka mieszka że jej te samochody przeszkadzają bo z tego co wiem to parking przy agata meble od bloków oddziela ulica dwu pasmowa i rzeczony sklep razem z zapleczem, selgros, dekatlon, nowo powstający budynek i olbrzymia niezagospodarowana działka no chyba że fani motoryzacji spotkali się na orlenie który jest zdecydowanie bliżej bloków niż parking.

  2. Polske gnidy wszystko im przeszkadza,Już jestem spakowany

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie