Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Służby sprawdzały poziom przygotowania na wypadek wojny oraz wystąpienia sytuacji kryzysowych (zdjęcia)

W mijającym tygodniu służby z terenu powiatu parczewskiego przeprowadziły ćwiczenia p.k. „PIWONIA-23”. Ich celem było sprawdzenie poziomu przygotowania kadry kierowniczej Starostwa Powiatowego, służb, inspekcji i straży do realizacji zadań powiatu i gmin w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych.

W założeniu ćwiczenia było otrzymanie na skrzynkę mailową informacji dotyczącej podłożonego ładunku wybuchowego na rzece Konotopa przy ul. Bema w Parczewie. Tym samy został uruchomiany stały dyżur Starosty Powiatowego oraz stałych dyżurów Komendanta Powiatowego Policji i PSP. Ruch na ulicy został całkowicie wstrzymany.

Podczas ćwiczeń ewakuowano pracowników Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz Prokuratury Rejonowej w Parczewie. Epizod zakładał pomoc 5 osobom poszkodowanym. Część ulicy Bema była zamknięta na czas ćwiczeń.

– Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie odnajdując materiały wybuchowe. Zadania policjantów polegały na blokadzie dróg dojazdowych w rejonie mostu, wyznaczeniu objazdów oraz kierowaniu ruchem. Ponadto została wyznaczona strefa zagrożona, do której nie miały dostępu osoby postronne. Do zadań zostali skierowani również wyspecjalizowani policjanci Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego – relacjonuje sierżant sztabowy Ewelina Semeniuk z parczewskiej Policji.

Kolejne decyzje dotyczące działań podejmowane były przy współpracy władz samorządowych oraz Komendantów Policji i PSP, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy osobom poszkodowanym oraz ewakuacji ludności cywilnej.

6 komentarzy

 1. Zobaczycie na kilka dni przed planowanymi wyborami piss wprowadzi stan wojenny. Oni są zdolni wypowiedzieć wojnę aby nie oddać koryta.

  • Kacapie Pis nic nie wprowadzi. najwyżej aresztuje niemca Tuska i jego bandę od Putina jak sikorski, Braun, Nikke.

 2. narodem zastraszonym i oglupialym najlepiej manipulowac i rzadzic

 3. A Wy w ogóle macie świadomość, że Polska weźmie udział czy nam się to podoba czy nie w konflikcie? Czy nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego i jak drogowców zaskakuje co roku zima tu zaskoczy Was wybuch i atak z powietrza ?

 4. Parczew miasto najbardziej zagrożone. Masakra z idiotow w ratuszu. Pozdrawiam sławka z małej litery

 5. Dziadek ze Slamsowa

  Bardziej niż nabycie przez służby pewnych umiejętności, rządzącym bardziej przydatne jest utrzymywanie społeczeństwa w strachu. W ubiegłych latach pięknie temu służyła pandemia COVID, a teraz putinowcy-wagnerowcy. Dzięki temu rządzący mają uzasadnienie swoich niezbyt miłych społeczeństwu, poczynań.
  I o ile zakończenia pandemii możemy zawdzięczać napływowi ukraińskich dekowników, to straszenie nas Putinem zakończą wybory. Oby się znalazł desperat, który zechce przejąć ten bałagan.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo