Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skrzyżowania na Felinie już po przebudowie, dziś komunikacja miejska wróci na swoje trasy

Zakończyła się przebudowa dwóch ważnych skrzyżowań w dzielnicy Felin. Prace dotyczyły przebudowy zbiegu al. Witosa z ul. Doświadczalną oraz budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. Wykonane inwestycje przeszły już odbiory techniczne i od godzin popołudniowych ul. Doświadczalna będzie otwarta dla ruchu.

– Zakończyliśmy realizację kluczowych inwestycji dla mieszkanek i mieszkańców dzielnicy Felin, ale także z punktu widzenia całego układu komunikacyjnego w tej części miasta. Nowa infrastruktura drogowa znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i płynność ruchu. Oba zadania są współfinansowane z funduszy europejskich, jako rozszerzenie projektu unijnego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ma być płynniej i bezpieczniej

Po przebudowie powstały dodatkowe pasy do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowy pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Prace objęły również sygnalizację świetlną. Dostosowano też długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach.

Wybudowano także brakujący odcinek drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Prace objęły także oświetlenie uliczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Całość dopełniła nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zmiany na drugim skrzyżowaniu

Zmiany objęły jeszcze jedno skrzyżowanie na Felinie. Nowa sygnalizacja świetlna powstała też przy ulicach: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. Drogowcy zbudowali tam nowe „światła”, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki. Powstała także nowa infrastruktura przystankowa – biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Prace za ponad 13,6 mln złotych

Koszt prac na obu skrzyżowaniach wyniósł ponad 13,6 mln zł. Realizacja zadań to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie”, z którego m.in. zakupiono nowoczesny i ekologiczny taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej, przebudowano ul. Grygowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pancerniaków do łącznicy z ul. Mełgiewską wraz z budową dwóch wiaduktów. W ramach projektu przebudowano także rondo Lubelskiego Lipca’ 80. Rozszerzenie zakresu projektu było możliwe dzięki powstałym oszczędnościom na zrealizowanych już wcześniej zadaniach.

Zakończenie objazdów pojazdów komunikacji miejskiej

Z uwagi na zakończeniem prac na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej od dnia 31 października br. (wtorek) od początku kursowania komunikacji miejskiej, linie nr 7, 21, 23, 36, 47, 70, 73 i N2 powracają na swoje podstawowe trasy.

(źródło UM Lublin)

22 komentarze

  1. Potężne korki na wjeździe od Krasnegostawu, Lublina, Włodawy…. Gratulacje dla pomysłodawców tego remontu.. Zacząć i… tyle Prosimy o więcej ?

  2. Tak świetnie to działa że dzisiaj o 16 korek z pod doświadczalnej sięgał ronda pod makro.. kompletny paraliż

  3. To jest szczyt głupoty i żenady jak przebydowano to skrzyżowanie. Głupota.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport