Rowerzysta wjechał w bok suzuki. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Po wypadku z udziałem rowerzysty występują duże utrudnienia w ruchu na ul. Armii Krajowej. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 16 na ul. Armii Krajowej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty, na pasie w kierunku ul. Jana Pawła II, na wysokości ul. Tatarakowej.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem poruszając się drogą dla rowerów w rejonie przejścia dla pieszych uderzył w bok pojazdu osobowego marki Suzuki, którego kierowca poruszał się w kierunku ul. Jana Pawła II.

W wyniku zderzenia, rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. W rejonie wypadku występują utrudnienia z przejazdem, jeden pas jest częściowo nieprzejezdny. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

52 komentarze

 1. Niektórzy komentujący tutaj utrwalając błedne przekonanie w rowerzystach, że mają zawsze pierwszeństwo, będą mieli na sumieniu czyjeś życie. A rowerzyści mają pierwszeństwo tylko wtedy gdy ścieżka rowerowa/przejazd biegnie wzdłuż drogi z pierwszeństwem lub (jak w przypadku opisywanego przejazdu) gdy już się na nim znajdują. Ale to nie uprawnia rowerzysty do wtargnięcia przed nadjeżdżający samochód na tym konkretnym przejeździe. Gdyby samochód uderzył w bok rowerzysty lub rowerzysta uderzył z drugiej strony w samochód nie podjąłbym się oceny kto jest winny bo mógł znajdować się na przejeździe w momencie zdarzenia. Ale w tym przypadku wg mnie mandat powinien dostać rowerzysta bo nie miał pierwszeństwa znajdując się przed przejazdem. To jest przejazd w poprzek Armii Krajowej to jest zupełnie inna syutacja niż na przejeździe parę metrów obok przy tatarakowej.

  • Przyglądam się jeszcze raz na zdjęcie nr 1 i mam wątliwości czy nad nadkolem to ślad po uderzeniu czy coś stojącego obok odbija się w lakierze. Nie zwróciłem uwagi wcześniej. No to ciekaw jestem jak się zakończyło ustalanie okoliczności przez Policję. Może redakcja coś wie?

  • i słusznie,
   też tak sądzę, że znaki na dużej ulicy są ważniejsze niż tej małej.
   No bo jak ulica większa to ważniejsza.
   Eh wy moje Monty Pythony

   • dzieci mogą mieć problem ze zrozumieniem języka jakim są pisane ustawy, to zrozumiałe :), wystarczy wklepać w gugla „kto ma pierwszeństwo na przejeździe rowerowym” i są w wynikach wersje obrazkowe, bardziej zrozumiałe i opracowane przez rowerzystów.

 2. Jak można przyładować rowerem w samochód , No jak się pytam ?

 3. Tyle ze o godzinie 16 tam się jedzie tempem żółwia i nagłe wtargnięcie samochodu przed rower raczej w grę nie wchodzi, bardziej bym dobrał się do tyłka rowerzyście i zrobił współwinę bo pierwszeństwo pierwszeństwem ale nie można taranować wszystkiego co nie zdąży nam z drogi zjechać. Jeżdżę dużo rowerem po mieście i jestem za zabraniem pierwszeństwa na przejazdach dla rowerów bo jeden na dziesięciu zwalnia by sprawdzić czy może wjechać na ulice a reszta robi to na zasadzie kamikaze.

 4. Ale Wy jesteście nie mądrzy. Pod jednym artykułem piszecie, ze w mieście są nieustane korki, oraz, że nie ma gdzie parkować, a pod następnym piszecie, że należy zabronić ludziom jazdy rowerem, albo wprowadzić przepisy, które podróż rowerem wydłużają/uprzykrzają oraz sprawiają, że przejazd przez jezdnie stanie się bardziej niebezpieczny (odebranie pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe).
  Innym razem piszecie, że autobusem jedzie się przez miast 2 godziny, a samochodem zajmuje do 15 minut, ale jednocześnie napiszecie, że kilka zatrzymań więcej przez PdP/PdR nie będziecie wykonywać, bo wam się spieszy, a zatrzymywanie się jest nieekologiczne.
  Jak ma się ekologia jazdy samochodem do jazdy rowerem?

  Takich absurdów i wewnętrznych sprzeczności w waszych wypowiedziach nie wymieniłbym przez cały dzień. Książkę by mozna było napisać o tym.

  • Ja jeżdżę ostatnio do pracy pół na pół.
   Trochę samochodem, trochę rowerem.
   W związku z powyższym nie wiem już, czy jestem spedałowany kierowca, czy zblachosmrodzony rowerzysta 🤣

   • no Kuba, zdecyduj się, tak nie można
    Tu jest poważne forum, wybierz, po której stronie jesteś.

    • Ale dlaczego?
     I jedno i drugie ma swoje zalety.
     Twierdzenie, że rower to samo dobro jest fajne, jak nie trzeba 5 ryz papieru dowieźć do roboty, albo nowego komputera.
     To samo z pogodą – nie mam prysznica w robocie, więc przy ponad +25 wybieram auto i klimatyzację, to samo z deszczem – jestem wygodne bydle i wolę wtedy dach nad głową.
     Z drugiej strony, jak jadę na „pusto”, a pogoda jest dobra, to z kolei jazda samochodem jest bez sensu.

  • Franiu,
   przecież to proste:
   jak jadę rowerem to pierwszeństwo ma rower
   jak jadę samochodem to pierwszeństwo ma samochód
   jak idę pieszo to pierwszeństwo ma pieszy
   No ruchu kolejowego i lotniczego (i międzygalaktycznego – a co, stać nas) to już Ci nie będę tłumaczył

 5. Franio chrzanisz jak potłuczony. Sam bywam rowerzystą. Niestety niektórzy jeżdżą jak skończeni idioci. W zeszłym tygodniu skręcałem w prawo z M. Majdanka w Zelwerowicza. Po drodze widziałem, że zbliża się rowerzysta więc zatrzymałem się i go przepuściłem. Rowerzysta przejechał, wciskam gaz, puszczam sprzęgło i nagle jak z pod ziemi wpada na przejście kolejny rowerzysta. Jedzie chyba z 50 km/h. Jest spory spadek terenu więc to całkiem możliwe. Skończony idiota! W ostatniej chwili wcisnąłem sprzęgło. Zanim zaczniesz się mądrzyć jak to powinienem się rozglądać. Wsiądź do samochodu, ustaw go pod kątem względem chodnika i postaraj się coś zobaczyć przez słupek A.

  • Tak z ciekawości:
   Gdzie krzyżują się Droga Męczenników Majdanka i Zelwerowicza?
   Bo najwyraźniej mam nieaktualne dane.

   Co do samochodu, to chyba czas na coś z mniejszym słupkiem A (albo tak jak u mnie z dodatkową szybą w tamtym miejscu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności