690 680 960

Przewrócił się na rowerze, miał prawie 3 promile

Wkrótce przed sądem stanie 53-letni rowerzysta. Mężczyzna mając prawie trzy promile alkoholu przewrócił się na rowerze, a wszystko wiedzieli policjanci, jadący nieopodal w jednym z pojazdów.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem w Górze Puławskiej. Policjanci ruchu drogowego jadący na interwencję związaną z nieprawidłowym parkowaniem, zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy.

Mężczyzna usiłując skręcić w lewo, przewrócił się wprost pod nadjeżdżające samochody. Na szczęście szybka reakcja kierowców uchroniła rowerzystę przed kolizją i skończyło się na niegroźnych potłuczeniach.

Samo zdarzenie znajdzie zaś finał w sądzie, bowiem 53-letni mieszkaniec gminy Puławy, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą aresztu albo grzywny.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Nic się nie stało Polsko, ni sie nie stało… grzywnę z 500 plus kochające dzieci zapłacą i jeszcze na flaszke dla taty zostanie

 2. Dobrze że w okolicy nie jechał wtedy samochód bo kierowcę ciągali by po sądach!

  • Po sądach nie ciąga się tylko za spowodowanie wypadku z udziałem rowerzysty, ale z każdym innym uczestnikiem ruchu także. Każdą winę trzeba udowodnić, więc każdemu kto porusza się prawidłowo – nic nie grozi. A jak ktoś zachowuje się jak idiota – niech ponosi konsekwencje swoich działań.

   • Niby winę trzeba udowodnić ale kierowca musi udowodnić że jest niewinny bo winny jest z automatu. Taki wymiar niekoniecznie sprawiedliwości.

  • Bo o tym jak powinien zachować się kierujący przy np.
   -omijaniu autobusu szkolnego
   -dzieci przebywających przy drodze
   -osoby wyglądającej na pijaną znajdującą się na drodze/przy drodze… oraz w podobnych sytuacjach
   nie trzeba najlepszym kierowcom w Europie przypominać

 3. Franiu bądź łaskaw się wypowiedzieć

 4. Temat na pierwsze strony gazet… Co za poziom.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas