Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przepłynęli sto basenów na stulecie odzyskania niepodległości. Najstarszy uczestnik miał 82 lata (zdjęcia)

W niedzielę w Lublinie w kompleksie basenów Aqua Lublin odbyła się Sztafeta Niepodległości. Setka pływaków popłynęła stylem dowolnym na dystansie 100 metrów. Najmłodsi pływacy mieli po kilka lat, najstarszy zaś 82 lata.

W niedzielę w kompleksie sportowym Aqua Lublin odbyła się Sztafeta Niepodległości. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz czwarty z inicjatywy Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Urzędu Miasta Lublin oraz MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie. Tym razem z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, setka pływaków popłynęła w basenie olimpijskim na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Sztafeta rozpoczęła się o godz. 15:00, podniesieniem flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu narodowego. W poczcie sztandarowym znaleźli się lubelski weteran pływania Marian Raczyński i o kilka dekad młodsza Amelia Wysocka. Marian Raczyński ma 82 lata i jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata masters w pływaniu. Przez wiele lat trenował młodszych zawodników, do tego był ratownikiem, cały czas jest propagatorem nauki pływania. Z kolei Amelia Wysocka ma 11 lat, jednak już teraz jest czołową zawodniczką w swojej grupie wiekowej i osiąga liczne sukcesy.

Marian Raczyński, jako najstarszy zawodnik rozpoczął sztafetę, w której popłynęli pływacy, którzy trenują od lat i często nie maja sobie równych. Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie po osiem lat, jednak mogli pochwalić się już sporym dorobkiem medalowym. Wszyscy uczestnicy sztafety otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Komentarze wyłączone