Przemycili papierosy przy użyciu motolotni. Ukrainiec wpadł po pościgu

Na odcinku granicy ochranianym przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej ujawniono nielegalne papierosy przemycone przez granicę przy użyciu motolotni. Po pościgu w ręce funkcjonariuszy wpadł obywatel Ukrainy.

W nocy 18 października funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej obserwujący granicę państwową, zauważyli obiekt latający, poruszający się na dużej wysokości. Przemieszczał się on z kierunku wschodniego w głąb terytorium Polski.

Dzięki użyciu urządzeń do obserwacji nocnych funkcjonariuszom Straży Granicznej udało się szybko zlokalizować miejsce, w które pilot motolotni wyrzucił pudła. Były to okolice Adelina w powiecie hrubieszowskim. Jak się później okazało, wewnątrz pudeł były papierosy bez polskich znaków akcyzy.

– Po dotarciu we wskazany rejon funkcjonariusze SG, zauważyli pojazd marki Fiat Ducato poruszający się bez włączonych świateł. Funkcjonariusze, zasygnalizowali kierowcy by się zatrzymał, ten jednak podjął próbę ucieczki wjeżdżając do lasu, gdzie po zatrzymaniu pojazdu, dalej próbował już uciekać pieszo. Po pościgu został jednak ujęty, uciekinierem okazał się 27-letni obywatel Ukrainy, który wcześniej legalnie wjechał do Polski. W pojeździe, którym próbował uciekać, ujawniono pakiety wypełnione nielegalnymi papierosami o wartości ponad 120 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna, odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, trwa ustalanie organizatorów tego przemytu – informuje ppor. SG Dariusz Sienicki z NOSG.

adelina1

2017-10-20 15:46:10
(fot. NOSG)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. ta pandzina dała radę?

 2. Chyba czas z jednego zestrzelić. Nie pierwszy to przypadek. Jak następnym razem zrzuci np. wąglika też będą się za bakteriami uganiać? Wystarczy, jak jeden taki Ikar przyziemi a beztroskie fruwanie z towarem się skończy.

 3. Bez polskich znaków akcyzy….
  To biedaczek miał w locie te akcyzę naklejać? nie zdążył po prostu. 🙂

  • Swawolnik zmurszały

   Teraz nasze Państwo prawa rękami sług swoich ową brakującą akcyzę naklei i… do handlu.
   Czysty zysk, po co utrzymywać nierentowne (w Polsce) zakłady przetwórcze i produkcji papierosków – można zaczaić się na granicy i się ma.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”