Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar i wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym. Mieszkaniec zdołał uciec na zewnątrz (zdjęcia)

Wszystko wskazuje na to, że od ogniska płomienie zaczęły się rozprzestrzeniać po trawie, następnie objęły budynek mieszkalny. W wyniku pożaru, wybuchła też butla gazowa. Na szczęście mieszkającemu tam mężczyźnie nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu w miejscowości Leśniczówka w gminie Urzędów w powiecie kraśnickim. Straż pożarna została powiadomiona o pożarze na terenie jednej z posesji. Na miejsce skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Kraśniku a także z OSP w Urzędowie, Wilkołazie, Ostrowie a także policję.

Jak się okazało, pożarem objęty był parterowy budynek mieszkalny o konstrukcji murowanej. Dodatkowo doszło do wybuchu butli z gazem, która została rozerwana. Strażacy wynieśli ze środka kolejne trzy butle, dwie 11 kilogramowe i jedną turystyczną. Udało się uratować również część wyposażenia domu. Na szczęście mieszkający w budynku mężczyzna zdołał na samym początku uciec na zewnątrz, dzięki czemu nie odniósł obrażeń ciała.

Akcja gaśnicza dobiegła końca. Brało w niej udział sześć zastępów straży pożarnej. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru mogło być rozprzestrzenienie się ognia z ogniska, jakie paliło się w pobliżu budynku.

(fot. nadesłane)

16 komentarzy

 1. Kużwa ognisko się samo paliło ………..dziwne..

  • jak ktoś śmieci koło domu pali na dodatek w wysokiej zeschniętej trawie, która rosła wkoło domu….to tylko można współczuć , że w w mózgu są działające tylko ośrodki głodu, mowy, słuchu…bo takie jak wyobraźnia to na pewno nie działają

 2. tak to jest jak się przy styropianie pali worki po kleju i folię po samym waflu. sam nie wiem, czy współczuć, bo nie ma tu mowy o nieszczęśliwym wypadku.

  • Jakie worki człowiekieku o czym ty wogóle mowisz?
   Jeśli nie wiesz jaka była przyczyna a widzę że prawdopodobnie znasz właścicielkę to się jej zapytaj co było przyczyna. Bo raczej jesteś mało doinformowany.

   • cytuję artykuł: „Wszystko wskazuje na to, że od ogniska płomienie zaczęły się rozprzestrzeniać po trawie, następnie objęły budynek mieszkalny. ” Coś jeszcze?

 3. a mogl trawy nie wypalac, tyle sie o tym mowi ostatnio

 4. Jakoś nie mogę się zdobyć na współczucie ,w przypadkach kiedy ktoś z własnej i nie przymuszonej woli podpala sobie własne obejscie i dom

 5. Nie wierze. Ludzie tam nie było żadnego ogniska! To dom mojej przyjaciółki i pożar był prawdopodobnie od instalacji elektrycznej. Na miejscu nie było jeszcze biegłego. Piszą takie bzdury a wy to łykacie jak pelikany.

  • panieneczko, ja na fotografiach widzę dom, ze spalonym na ścianie styropianem, inne ściany, częściowo oblepione typ waflem, który również częściowo skryty za siatką i zaprawą. W artykule jest informacja, o ognisku, które zajęło po trawie dom, a że p-poż w tym domu jest jakie jest, to mnie nie dziwi, że butla wybiła przez dach. Sorry, ale jak to twoja przyjaciółka, to nie piej na forach, tylko pomóż jej dokończyć chałupę, bo to nie są warunki do jakiejkolwiek egzystencji.

   • Człowieku nie byłeś tam nie wiesz co się stało to co piszą to bzdury.

    • jesteś ślepa? wszyscy komentujący poza tobą widzą fotografie i nie trzeba być orłem, żeby wyciągnąć wnioski. Ty ich nie widzisz?

  • Ty wiesz bo byłaś na miejscu. Widać po zdjęciach, co się tam działo. Wszystko wskazuje, ale musi wskazywać. Czytaj ze rozumieniem.

  • Pani Klaudio, zarzucanie komuś pisanie bzdur, należałoby czymś poprzeć. Gdyż w chwili obecnej, to my mamy relację służb ratunkowych, ich ustalenia, oraz zdjęcia wskazujące na okoliczności zawarte w tekście. Pisząc jakikolwiek materiał ZAWSZE opieramy się na relacjach służb ratunkowych, czy to policji, straży pożarnej, czy też pogotowia ratunkowego. Przed chwilą po raz kolejny skontaktowaliśmy się z nimi, aby jeszcze raz upewnić się, czy treść materiału jest zgodna ze stanem faktycznym. Po raz kolejny ZAPEWNIONO NAS, że z dotychczasowych ustaleń, tak właśnie wynika. Owszem, wszystko będzie jeszcze dokładnie sprawdzane, jednak oprócz dowodzącego akcją ratunkową, na miejscu był również komendant straży pożarnej, który też prowadził oględziny. Dlatego też wyraźnie wskazuje to wszystko, czy bzdurą jest treść artykułu, czy tez Pani nieudolne próby przekonania czytelników, że czarne jest białe.

 6. A gdzie jest ten dom

 7. Nazywanie czegoś takiego domem jednorodzinnym jest sporym przegięciem.

Z kraju

Sport