Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Potrąciła pieszego i uciekła z miejsca wypadku. „Przestraszyła się i bała konsekwencji” (zdjęcia)

Łukowscy policjanci zatrzymali 41-latkę, która potrąciła pieszego i uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta po zatrzymaniu tłumaczyła, że uciekła z miejsca wypadku, ponieważ obawiał się konsekwencji. Wkrótce 41-latka stanie przed sądem, grozi jej nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w minioną środę po godzinie 16.00 na jednej z dróg w powiecie łukowskim. Z ustaleń policjantów wynikało, że przechodzący przez jezdnię 75-latek został potrącony przez samochód osobowy, który nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

– Osoba kierująca pojazdem nawet nie zainteresowała się stanem pokrzywdzonego pieszego, bardzo szybko odjechała w kierunku Łukowa. Pokrzywdzony 75-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Mundurowi niezwłocznie przystąpili do ustala danych sprawcy zdarzenia oraz to, jakim samochodem kierował. Do działań włączyli się kryminalni i dochodzeniowcy zajmujący się na co dzień problematyką wypadków drogowych.

– Analiza zabezpieczonych śladów, przesłuchania świadków i wspólne działania przyniosły zamierzony efekt. Już następnego dnia policjanci odnaleźli samochód z wypadku. Okazało się, że pieszego potrącił samochód marki Fiat Punto zarejestrowany w województwie mazowieckim. Okazało się też, że pojazd użytkowany jest przez 41-latkę z powiatu radzyńskiego, pracującą w jednej z podłukowskich firm. I właśnie tam zatrzymali ją policjanci – wyjaśnia asp. szt. Marcin Józwik.

Kobieta w trakcie przesłuchania tłumaczyła policjantom, że pieszego na jezdni zobaczyła w ostatniej chwili i nie zdążyła już wyhamować. Twierdziła, że po potrąceniu mężczyzny odjechała z miejsca zdarzenia, gdyż przestraszyła się i bała się konsekwencji za spowodowanie wypadku drogowego.

– Zatrzymana 41-latka już usłyszała zarzuty. Wkrótce jej sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi jej wysoka grzywna, a nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności i co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

 

Potrąciła pieszego i uciekła z miejsca wypadku. „Przestraszyła się i bała konsekwencji” (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

 

Potrąciła pieszego i uciekła z miejsca wypadku. „Przestraszyła się i bała konsekwencji” (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

5 komentarzy

  1. Jaki jest stan zdrowia potrąconej osoby?

  2. Idiotka. Przez coś takiego ktoś może umrzeć, a jak wezwie się służby to można kogoś uratować.

  3. Takie młotki tylko myślą o sobie, inne osoby to dla nich nic nie znaczą.

  4. Prawidłowo powinno być obawiała się.

  5. Każdy kierowca ponosi ODPOWIEDZIALNOŚĆ za sposób swojej jazdy. A jak chojrakujesz na drodze i olewasz przepisy to wcześniej czy póżniej trzeba się będzie z NIĄ zmierzyć i powtórzę – PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo