Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poruszał się wężykiem, alkomat pokazał przyczynę jego stylu jazdy. „Nigdzie nie jeździłem” (zdjęcia)

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał 65-latek kierujący oplem. Jadącego wężykiem mężczyznę zauważył inny kierowca i powiadomił policjantów. Wkrótce sąd oceni i „wyceni” postępowanie 65-latka na drodze.

W czwartek po godzinie 19.00 z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się telefonicznie 36-latek, który poinformował o jadącym przez Dąbie samochodzie marki Opel. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący niebezpiecznie zjeżdża na przeciwny pas jezdni i ma problem z utrzymaniem się na drodze.

– We wskazane miejsce pojechali policjanci z łukowskiej patrolówki, którym świadkowie wskazali stojący na podwórku samochód. Z ich relacji wynikało, że kierujący oplem jechał przez Dąbie „całą szerokością jezdni” i skręcając w lewo na posesję „nie trafił” we wjazd. Przez pobocze i przydrożny rów wjechał na podwórko i tam zatrzymał się. Świadkowie wskazali kierującego tego pojazdu. Okazało się, że jadący oplemzafirą 65-latek z gminy Łuków miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzną tłumaczył mundurowym, że nigdzie nie jeździł, że „tylko przestawił samochód” – informuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzut. Grozi mu co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet trzyletnia „odsiadka”. To nie wszystkie konsekwencje. Mężczyzna będzie jeszcze musiał zapłacić, co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

– Policjanci podziękowali 36-latkowi za to, że nie został obojętny na niewłaściwe, a przede wszystkim zagrażającego zdrowiu i życiu zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców – dodaje asp. szt. Marcin Józwik.

Poruszał się wężykiem, alkomat pokazał przyczynę jego stylu jazdy. „Nigdzie nie jeździłem” (zdjęcia)

fot. Policja Łuków

PRZECZYTAJ 

Tragiczny finał zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Nie żyje pasażerka opla (zdjęcia)

3 komentarze

  1. Będzie jeździł z zakazem

  2. Skoro poruszał się wężykiem, to znaczy że wężyk był pod wpływem alkoholu

  3. wiejski patol

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112