Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poranny pożar masarni. W akcji gaśniczej kilka zastępów straży pożarnej (zdjęcia)

W niedzielę rano w Baranowie wybuchł pożar w budynku masarni. Z ogniem walczyły cztery zastępy straży pożarnej. W trakcie akcji gaśniczej doszło do zawalenia się dachu budynku.

Do pożaru doszło w niedzielę przed godziną 6.00 Baranowie w powiecie puławskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek masarni zlokalizowany przy ul. Spółdzielczej.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP Puławy, OSP Baranów i OSP KSRG Czołna – łącznie cztery zastępy, policja oraz pogotowie energetyczne. Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy okazało się, że ogniem objęty był dach murowanego budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu, a także sprawdzeniu czy w budynku nie przebywają pracownicy oraz zwierzęta.

Strażacy przystąpili do działań gaśniczych, m.in. schładzali też butle z gazem technicznym. Z uwagi na zawalenie się dachu, stropu i ścian działania gaśnicze wewnątrz obiektu były znacznie utrudnione – wyjaśniają strażacy. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

]]

(fot. OSP KSRG Czołna)

13 komentarzy

 1. Oesu, oesu, przet samymy Śfintamy! Skont ya tera kieubazy wezne?

 2. Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Pożar masarni, w akcji gaśniczej kilka zastępów straży pożarnej.
  Świątecznej michy bronili… przypalona kiełbaska, albo nawet i szynka, jest niesmaczna.

 3. Ja obcakrajowca być tzw. innostranna

  Nie ma informacji o osobach poszkodowanych, to kto jest właścicielem, jakieś bliżej nie znane „miasto”, „ratusz”, czy „gmina” ?

 4. Naleźało się , gruntowna styrylizacja pomieszczeń i terenu , wypalìć źywym ogniem . Troszkę będzie to kosztowne odbudowanie.

 5. mieli wprowadzić ubuj gęsi i kaczek ale widać moherom się niespodobalo podało tvn24

 6. Komentarze poniżej poziomu człowieka cywilizowanego.

 7. tak samo się zapaliło. przypadek….

  • Smutek symulowany

   Słabe było, nadszarpnięte czasem, dodatkowo rzęsiście polane wodą… nawet miało prawo sie zawalić.

 8. patrząc na zdjęcia to jak na masarnie to faktycznie masakryczne warunki. trzeba zrobić remont. pieniążki z ubezpieczalni hmmm

 9. Po zastosowaniu fanszyzy redukcyjney do wypłaty bendzie 200 złoty. A wy myślicie, że wasze żarcie powstaje w lepszych warunkach? W tych zakładach dużych? Nie sprzedało się? To się przepakuje. Albo domieli do kiełbasy, aż się sprzeda. Zezon gryllowy to takie wietrzenie magazynów, jak na majówkę błyśnie słoneczko to miastowe nad zalewem oszamają nawet kaszaneczkę z mielonych jelit i gałek ocznych.

 10. Zapomniałem dodać: Łu bu du bu, łu bu du bu, niech żyje nam pani prezes naszego geesu, niech żyje nam! To śpiewałem ja, Jarząbek.