Ponad sto razy straż miejska w Świdniku pomagała uruchamiać samochody, które nie chciały odpalić

Choć nie zawsze się to udawało, to jednak na ponad 100 interwencji, zdecydowana większość zakończyła się uruchomieniem silnika samochodu, w którym w trakcie mrozów akumulator odmówił posłuszeństwa. Strażnicy zapowiadają, że że tego typu pomoc będą świadczyć każdej zimy.

Tegoroczna zima szczególnie dała się we znaki kierowcom. Utrzymujące się przez długi czas kilkunastostopniowe mrozy sprawiły, że wiele samochodów nie chciało odpalić. Usługi pomocy w uruchamianiu pojazdów świadczyli taksówkarze oraz pomoc drogowa, jednak wiązało się to z opłatą od 20 nawet do 100 złotych. Tymczasem całkowicie za darmo swoją pomoc oferowali strażnicy miejscy. Kierowcy mogli liczyć na taką pomoc m.in. w Lublinie, Łęcznej, Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim a także w Puławach i Świdniku.

Świdniccy strażnicy miejscy podsumowali właśnie udzielaną mieszkańcom miasta pomoc w tym zakresie. Tylko od 1 stycznia do końca kwietnia pomagali 107 razy. – Telefonowali zarówno właściciele pojazdów z silnikiem diesla jak i benzynowymi. Na 107 zgłoszeń, strażnicy uruchomili prawie 90 samochodów. Niestety w pozostałych przypadkach ich pomoc okazała się nie wystarczająca. Dotyczyło to głównie pojazdów z silnikiem diesla, w których pomimo użycia specjalnego urządzenia nie udało się przywrócić dopływu paliwa – wyjaśnia Janusz Wójtowicz komendant straży miejskiej w Świdniku.

Najwięcej tego typu interwencji było w dniach, kiedy na dworze panowały spore mrozy. Jednak zdarzały się one również w kwietniu, po ostatnich przymrozkach. Jak dodaje Janusz Wójtowicz, po uruchomieniu tego typu pomocy dla kierowców, na facebookowym profilu straży miejskiej po raz pierwszy pojawiły się „polubienia”. – To wielka satysfakcja, a zarazem zobowiązanie. Staramy się służyć naszym mieszkańcom jak i osobom przebywającym czasowo na terenie gminy jak najlepiej – dodaje komendant.

(fot. SM Świdnik)
2017-05-04 17:51:49

7 komentarzy

 1. Brawo Brawo!! Pogratulować mam im czy co ? Chociaż raz się na coś przydali.

 2. wystarczy się zaopatrzyć w akumulator i po problemie, ale niektórzy pseudo kierowcy nie potrafią tego zrozumieć. sam tej zimy kilka razy odpalałem komuś auto…ehhh janusze kierownicy

 3. A jakie ma straż miejska ustawowe zadania? Jeżdżenie swoim samochodem 10km/h spowalnianie ulicznego ruchu i wypalanie paliwa za państwowe pieniądze?

 4. jeszcze im dajcie miotełki i chodniki zamiatać, grabki do liści będzie czysto w mieście będzie można oko pocieszyć

 5. zawsze to lepsze niż spanie w strażowozie

 6. Co z strażą miejską we Włodawie?

 7. Teraz niech się wezmą za sprzątanie psich odchodów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia