Ponad 6 mln zł strat po wykolejeniu pociągu w Kozubszczyźnie. Na miejscu pracuje specjalna komisja (wideo, zdjęcia)

Widok z góry pokazuje skalę zniszczeń, jakie powstały w wyniku wykolejenia się pociągu towarowego na szlaku kolejowym Lublin – Dęblin. Na miejscu pracuje specjalna komisja, która ustala dokładne przyczyny zdarzenia.

Pracownicy kolei prowadzą czynności wyjaśniające, związane z wykolejeniem pociągu towarowego, do jakiego doszło w środę w Kozubszczyźnie koło Lublina. Jak już informowaliśmy, o godzinie 22:10 mieszkające w pobliżu stacji kolejowej Motycz osoby usłyszały ogromny huk. Kiedy wyjrzały na zewnątrz dostrzegły zmiażdżone i leżące na sobie wagony.

 

 

W wyniku zdarzenia zniszczonych zostało 20 wagonów przewożących kruszywo. Z większości z nich ładunek wysypał się na torowisko. W lokomotywie uszkodzone zostały zaś zbiorniki z paliwem. Na miejscu interweniowało 9 zastępów straży pożarnej, łącznie 38 strażaków, do tego zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz straż ochrony kolei. Działania ratownicze trwały 2,5 godziny i zakończyły się tuż po północy.

W lokomotywie nie było maszynisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg sam ruszył, zaś kiedy skończyły się tory, uległ wykolejeniu. Uszkodzone zostało też torowisko. Wstępne straty zostały oszacowane na 6 mln złotych.

(fot. wideo – lublin112.pl, nadesłane Bartek – dziękujemy!)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Tak samo wiarygodne jak by samochód sam ruszył.

 2. Wszystko na maszynistę zaraz. Chłop pewnie Bogu ducha winien. Pewnie najlepiej zwalić na niego.

 3. Opętana tamarka .;)

 4. To robota KRASNOLUDKÓW. Pamiętajcie jak kilka lat podczas remontu pięknie się po palił most na Wiśle w Warszawie? Ktos obcy może u nas grasuje….

 5. lokomotywa bez zaciągniętego hamulca ręcznego. zaciągnięty tylko dodatkowy. powietrze z cylindrów hamulcowych uciekło. ( kwestia czasu w tym typie lokomotywy TEM2) skład wyluzowany. i POOOSZLO! niestety ale w tym przypadku winę ponosi nie tylko maszynista który nie zabezpieczył lokomotywy przed zbiegbieciem ale i manewrowy który nie zabezpieczył ploĄ składu skoro znajdował się na górce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku