Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjant z Lublina dwukrotnie oddał osocze, aby wspomóc leczenie chorych na COVID-19 (zdjęcia)

Sierż. sztab. Waldemar Badurowicz pełniący służbę w III Komisariacie Policji w Lublinie w ostatnim czasie zmagał się z chorobą wywołaną koronawirusem. Funkcjonariusz dwukrotnie oddał już osocze, aby wspomóc tych, którzy zmagają się z chorobą COVID-19.

Pod koniec marca u funkcjonariusza stwierdzono obecność koronawirusa. Policjant miał szczęście, bo przeszedł chorobę dość łagodnie. Pojawił się lekki ból mięśni, kaszel, płytszy oddech, ale objawy te nie były uciążliwe. Funkcjonariusz cały czas przebywał w lubelskim izolatorium, opuścił je zaś przed świętami.

Od tamtego czasu policjant oddał już dwukrotnie osocze. Zrobił to, ponieważ Klinika Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie stosuje nową terapię leczenia chorych z koronawirusem. Osocze od ozdrowieńców jest podawane niektórym zakażonym pacjentom. Takie osocze musi zawierać przeciwciała, które wspomagają leczenie COVID-19. Sama procedura przebiega bardzo szybko i sprawnie.

– Cieszę się, że mogę w ten sposób pomóc. To nie jest żaden nadzwyczajny wyczyn, to naturalny gest. Jeśli można pomóc to należy to zrobić i nie ma się nad czym zastanawiać. Wiem, że moi koledzy również są w kontakcie z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i po wstępnych badaniach także jeśli tylko będą mogli, będą oddawać osocze. Wszyscy mamy nadzieję, że ta forma terapii będzie skuteczna – powiedział sierż. sztab. Waldemar Badurowicz.

Funkcjonariusz wrócił już do służby, uprawia sport i dba o kondycję. Jednak cały czas wykonuje ćwiczenia oddechowe, aby wspomóc wydolność płuc. Przy tej okazji Policja Lubelska włącza się do apelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa do wszystkich osób, które wyzdrowiały, by oddawały osocze.

Policjant z Lublina dwukrotnie oddał osocze, aby wspomóc leczenie chorych na COVID-19 (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

18 komentarzy

  1. „Polak” ogromny szacunek dla Ciebie za oddanie 12 litrów krwi która uratowała nie jednemu życie. Policjant chce rozgłosu jaki on to skromny ale też upublicznia swoje nazwisko i fotkę,CHOLERNIE SKROMNY KOLEŚ

  2. Znam człowieka, pomaga wielu osobom w różny sposób. Sam na świecznik na 100% się nie pchał.

  3. *** *** kłamał w sądzie!!!!!!!!!

Z kraju