Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalenie było przyczyną wczorajszego pożaru domu koło Lublina

Wczoraj wieczorem w Pliszczynie koło Lublina w ogniu stanął budynek mieszkalny. Na szczęście w środku nikogo nie było.

Pożar budynku w miejscowości Pliszczyn został zauważony w niedzielę około godziny 18. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Gdy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej okazało się, że płonie wnętrze murowanego parterowego domu mieszkalnego.

Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej jednocześnie sprawdzając, czy wewnątrz nikogo nie ma. Po przeszukaniu budynku okazało się, że dom był pusty.

– Działania straży pożarnej trwały trzy godziny. Uczestniczyły w niej trzy zastępy straży pożarnej, dwa z JRG w Lublinie oraz jeden z OSP w Świdniku Dużym, łącznie piętnastu strażaków – wyjaśnia nam kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Doszczętnie spłonęło jedno z pomieszczeń, kolejne nadają się do remontu. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia mogło być celowe podpalenie.

2017-06-12 11:23:28
(fot. nadesłane)

4 komentarze

  1. Sprawdzić czy ktoś wcześniej nie interesował się zakupem działki. Bo na wyłudzenie ubezpieczenia to raczej nie wygląda, choć kto wie…

    • zadne wyludzenie tylko psychopata co zneca sie nad rodzina i to jeszce nie jego mieszkanie tylko zony po rodzicach on zastraszal i bil nawet gardlo prawie poderznal psychopata na calego

  2. Naucz się pisac. Albo najlepiej nie pisz wogóle takich głupot

  3. MAT NAPISAŁ PRAWDĘ

Z kraju