Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pod naporem śniegu konar odłamał się od drzewa i runął na zaparkowane pojazdy (zdjęcia)

Padający w regionie od wielu godzin śnieg sprawia, że gałęzie i konary drzew są coraz cięższe. Na parkingu przy ul. Lipińskiego w Lublinie konar odłamał się od drzewa i runął na zaparkowane samochody.

Dużym zagrożeniem związanym z obfitą ilością śniegu jest jego ciężar. Kiedy na drzewach gromadzi się duża warstwa śniegu, gałęzie stają się obciążone i mogą łamać się pod jego naporem. To zjawisko jest szczególnie widoczne na drzewach o gałęziach rozłożonych szeroko. Kiedy śnieg na nich osiągnie dużą wagę, może to prowadzić do pęknięć i złamań gałęzi, co może być niebezpieczne dla ludzi i mienia.

Minionej nocy doszło do groźnego zdarzenia na jednym z parkingów przy ul. Lipińskiego w Lublinie. Na stojące tam pojazdy, opla i fiata, runął sporych rozmiarów konar. O sprawie powiadomił nas Czytelnik, który rano zastał zatarasowanych chodnik i leżący na pojazdach fragment drzewa.

Przy trwających wiele godzin opadach mokrego śniegu należy pamiętać, że łamiące się drzewa mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów, kierowców i osób przebywających w pobliżu. Może dojść do groźnych wypadków i obrażeń ciała. Gdy drzewa pod naporem śniegu uszkadzają linie energetyczne, może to prowadzić do przerw w dostawach prądu.

Aby zminimalizować te zagrożenia, ważne jest regularne monitorowanie drzew przez zarządców na danym terenie. Zadbanie o bezpieczeństwo i utrzymanie drzew w dobrej kondycji może pomóc w uniknięciu niebezpiecznych sytuacji związanych z łamaniem się drzew pod naporem śniegu.

12 komentarzy

 1. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Wiedziałem, że będzie się działo…

 2. Tylko patrzeć jak łamać się będą uszkodzone przez budowę drzewa na ul.1maja.

  • Dziadek ze Slamsowa ®

   Nie tylko drzewa się będą łamać, dziś na parkingu słyszałem jak jeden pan kierowca do drugiego wrzasnął:”Ty ch… złamany !”

 3. Straty wyceniono na 21,50

 4. Dobrze że mój Mercedes w garażu stoi

  • Dziadek ze Slamsowa ®

   Nie każdy ma takich majętnych i zapobiegliwych „starych”.

   • „Starych” zaczniesz nazywać rodzicami gdy zrozumiesz że nie pieniądze które mogą dać są ważne, a to jak do życia przygotują. Bo to będzie później owocowało tym czy masz mercedesa w garażu, czy drzewo na aucie pod blokiem

 5. Przyszła zima, biedaki z blokowisk bójcie się o swe passaty

 6. No cóż parkowanie za darmo, beztroska parkowania pod drzewem podczas opadów mokrego sniegu, jak nie ma AC to ma problem. Ale i tak chyba m szczęscie bo straty niewielkie. Swoją drogą to mam wrazenie ze miejsce w którym ten samochód parkuje to już chyba jest poza zatoczką parkingową czy się mylę.

 7. Masz rację, mam to szczęście być kilka leveli dalej, więc mi daleko

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo