690 680 960

Pod naporem śniegu konar odłamał się od drzewa i runął na zaparkowane pojazdy (zdjęcia)

Padający w regionie od wielu godzin śnieg sprawia, że gałęzie i konary drzew są coraz cięższe. Na parkingu przy ul. Lipińskiego w Lublinie konar odłamał się od drzewa i runął na zaparkowane samochody.

Dużym zagrożeniem związanym z obfitą ilością śniegu jest jego ciężar. Kiedy na drzewach gromadzi się duża warstwa śniegu, gałęzie stają się obciążone i mogą łamać się pod jego naporem. To zjawisko jest szczególnie widoczne na drzewach o gałęziach rozłożonych szeroko. Kiedy śnieg na nich osiągnie dużą wagę, może to prowadzić do pęknięć i złamań gałęzi, co może być niebezpieczne dla ludzi i mienia.

Minionej nocy doszło do groźnego zdarzenia na jednym z parkingów przy ul. Lipińskiego w Lublinie. Na stojące tam pojazdy, opla i fiata, runął sporych rozmiarów konar. O sprawie powiadomił nas Czytelnik, który rano zastał zatarasowanych chodnik i leżący na pojazdach fragment drzewa.

Przy trwających wiele godzin opadach mokrego śniegu należy pamiętać, że łamiące się drzewa mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów, kierowców i osób przebywających w pobliżu. Może dojść do groźnych wypadków i obrażeń ciała. Gdy drzewa pod naporem śniegu uszkadzają linie energetyczne, może to prowadzić do przerw w dostawach prądu.

Aby zminimalizować te zagrożenia, ważne jest regularne monitorowanie drzew przez zarządców na danym terenie. Zadbanie o bezpieczeństwo i utrzymanie drzew w dobrej kondycji może pomóc w uniknięciu niebezpiecznych sytuacji związanych z łamaniem się drzew pod naporem śniegu.

12 komentarzy

 1. Dyrdymałkiewicz nijaki

  Wiedziałem, że będzie się działo…

 2. Tylko patrzeć jak łamać się będą uszkodzone przez budowę drzewa na ul.1maja.

  • Dziadek ze Slamsowa ®

   Nie tylko drzewa się będą łamać, dziś na parkingu słyszałem jak jeden pan kierowca do drugiego wrzasnął:”Ty ch… złamany !”

 3. Straty wyceniono na 21,50

 4. Dobrze że mój Mercedes w garażu stoi

  • Dziadek ze Slamsowa ®

   Nie każdy ma takich majętnych i zapobiegliwych „starych”.

   • „Starych” zaczniesz nazywać rodzicami gdy zrozumiesz że nie pieniądze które mogą dać są ważne, a to jak do życia przygotują. Bo to będzie później owocowało tym czy masz mercedesa w garażu, czy drzewo na aucie pod blokiem

 5. Przyszła zima, biedaki z blokowisk bójcie się o swe passaty

 6. No cóż parkowanie za darmo, beztroska parkowania pod drzewem podczas opadów mokrego sniegu, jak nie ma AC to ma problem. Ale i tak chyba m szczęscie bo straty niewielkie. Swoją drogą to mam wrazenie ze miejsce w którym ten samochód parkuje to już chyba jest poza zatoczką parkingową czy się mylę.

 7. Masz rację, mam to szczęście być kilka leveli dalej, więc mi daleko

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas