690 680 960

Pochodzący z naszego regionu mężczyzna zginął w trakcie zamieszek w Chile

Kilka miesięcy temu wyjechał do Chile, gdzie zamieszkał wraz z żoną. Nocą ruszył pomóc teściowi, który starał się ochronić swój sklep przed szabrownikami. W pewnym momencie broń jego teścia wystrzeliła.

W trwających od ponad tygodnia zamieszkach w Chile stracił życie pochodzący z naszego regionu Mateusz Maj. Mężczyzna wyjechał do Chile kilka miesięcy temu po tym, jak ożenił się z mieszkanką Maipú w prowincji Santiago. Zamieszkał z żoną i teściami oraz podjął pracę w Wall Street Institute jako lektor angielskiego. Kiedy w nocy 19 października protestujący tłum zaczął plądrować znajdujący się obok ich domu sklep, teść Polaka, były wojskowy, chciał przepędzić wandali.

Mateusz Maj postanowił mu pomóc. W pewnym momencie posiadana przez teścia broń nagle wystrzeliła. Pocisk ranił w głowę Polaka. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, ale obrażenia jakich doznał były tak poważne, że nie udało się uratować jego życia. Zmarł po kilku godzinach. Sklep, który mężczyźni starali się ochronić należał do teścia naszego rodaka. Były wojskowy został aresztowany. Przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania zabójstwa. W dalszym ciągu trwa dochodzenie wyjaśniające okoliczności tragicznego zdarzenia.

Masowe protesty mieszkańców Chile rozpoczęły się 17 października. Ich powodem było podniesienie cen biletów komunikacji miejskiej w stolicy kraju Santiago (w przeliczeniu na złotówki) z 4,30 zł do 4,45 zł. Był to jednak tylko impuls, który wywołał zamieszki, gdyż mieszkańcy sprzeciwiają się rosnącej inflacji i pogłębiającym się nierównościom ekonomicznym i społecznym. Do tego dochodzi fatalna sytuacja w służbie zdrowia i w szkolnictwie. Na terenie kraju dochodzi do gwałtownych starć z policją i wojskiem. Zginęło już co najmniej 15 osób.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. U nas w Polsce tylko myśliwi zabijają się wzajemnie, a tam teść ukatrupił zięcia – no cóż, co kraj to obyczaj…

  2. czile to dziki kraj

  3. „zarzut nieumyślnego spowodowania zabójstwa” to chyba powinni dostać szabrownicy, a teść raczej nieumyślnego spowodowania śmierci.

  4. 47 lat … były wojskowy …

  5. Właścicielka używanej prezerwatywy

    Jak szanowny zmarły „wróci do siebie” to go pewnie pochowają z honorami, jak jakiego bohatera… chociaż klawiszem nie był jak ci dwaj co ich kilka lat nazad, zastrzelili na prywatnej wycieczce na drugi koniec świata

  6. kula znajdzie cie wszędzie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku