Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Palił marihuanę, wypił 6 piw. Po zatrzymaniu do kontroli był nerwowy

Policjanci z Ryk zatrzymali do kontroli kierowcę dostawczego nissana. Jak się okazało, 44-latek był pod działaniem kannabinoidów oraz alkoholu. W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli u mężczyzny marihuanę.

W nocy z soboty na niedzielę ryccy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej pojazd dostawczy marki Nissan. Uwagę mundurowych zwróciło zarówno zachowanie 44-latka, jak i jego stan psychofizyczny.

– Przypuszczając, iż wsiadł on za kierownicę, będąc pod działaniem alkoholu lub pod wpływem środków odurzających, postanowili to sprawdzić. Wynik wstępnego badania wskazał na obecność kannabinoidów w organizmie kierowcy nissana. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu ryckiego jest również pod działaniem alkoholu wynoszącym ponad 0,3 promila w wydychanym powietrzu. Szczera rozmowa z 44-latkiem poskutkowała tym, iż przyznał się, że zażywał marihuanę i wypił dzień wcześniej 6 piw – relacjonuje aspirant. Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Kryminalni udali się również do mieszkania 44-latka, gdzie natrafili na zawiniątko foliowe z zawartością suszu roślinnego, który wyglądem i zapachem przypominał marihuanę. W tym przypadku policjanci również się nie mylili, bo wstępne badanie potwierdziło ich przypuszczenia.

– O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd, a grozić mu może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności – dodaje aspirant. Łukasz Filipek.

PRZECZYTAJ

Zdewastowano dekorację sklepu w centrum Lublina. Apel do świadków (zdjęcia)

8 komentarzy

 1. ##### niemieckich sługusów

  idealny kandydat do partii chyżego rója

 2. Precz z komuną

  Ćpun i pijak jednocześnie eliminować takich delikwentów

 3. 0,3 promila to żadne upojenie. A już zestawianie tego z wypiciem 6 piw jaki ma mieć sens?

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Te piwa musiał pić w sobotę i dlatego wykazało,gdy by wypił piątek,to alkoholu by nie wykazało

 5. LOL – za trawę dostanie więcej niż za jazdę po piwie.
  0,3 to wykroczenie a nie występek, więc dostanie grzywnę i by musiał jeszcze raz na prawo jazdy zdawać.
  Ale za „zielone” mogą mu zakaz prowadzenia wlepić.

 6. Szczera rozmowa poskutkowala… Szczerosc zawsze sie oplaca, a juz w kontakcie z milicja, to obowiazkowo!

 7. Mary co bo zapomniałem?

 8. Stare dobre czasy

  To jakaś kiepska machichuana, że był zdenerwowany. Kiedyś to była taka machichcuana, że faza była cały dzień a jak cię zatrzymali to polewą taka była, że po gaciach ciekło

Dodaj komentarz

Z kraju