Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne straty po pożarze sklepu. Z ogniem walczyło blisko 50 strażaków (zdjęcia)

Blisko pięć godzin trwały działania strażaków związane z akcją gaśniczą budynku, w którym zlokalizowane były dwa sklepy. W jednym z nich większość towaru uległo zniszczeniu.

Cały czas trwa ustalanie przyczyn pożaru, jaki w czwartek wybuchł w budynku handlowym w Sadurkach koło Nałęczowa. Jak już informowaliśmy, dym wydobywający się z parterowego obiektu, w którym zlokalizowane były dwa sklepy: spożywczy oraz rolno-przemysłowy, został zauważony około godziny 7:30.

W momencie przyjazdu strażaków okazało się, że pali się poddasze budynku, a płomienie objęły również dach. W akcji gaśniczej brało udział łącznie 21 zastępów straży pożarnej z powiatu puławskiego i lubelskiego, łącznie 49 strażaków. Działania trwały blisko pięć godzin i zakończyły się o godz. 12:28.

Jak wyjaśnia nam st.kpt. Konrad Wójcik z Komendy Powiatowej PSP w Puławach, na skutek działania ognia oraz dymu zniszczeniu uległo całe wyposażenie sklepu spożywczego jak też pokrycie dachu. Pożar wywołał również szkody w zlokalizowanym w drugiej części obiektu sklepie rolno-przemysłowym.

Jeżeli chodzi o wartość strat, to strażacy wyjaśniają, że na razie trudno je oszacować. Wszystko dlatego, że oprócz szkód w samym budynku wszystko wskazuje na to, że zniszczeniu uległo większość towaru znajdującego się w sklepie. Wskazano nam jednak, że łączne straty są ogromne.

5 komentarzy

  1. więcej zdjęć! Pokazać ze środka!

  2. Straż pożarna odbiera takie sklepy przed otwarciem? Byłem tam w okolicach wakacji. Towaru na jakieś 25-30 tys i kilka urządzeń za jakieś 15 k. Chyba, że to był pomysł na to jak zarobić na ubezpieczeniu. Bo akurat wtedy jakieś zmiany właściciela następowały.

  3. Najważniejsze pytanie!
    A czy zeszyt ocalał?

  4. Znawca się znalazł na cudym nie szczęściu

  5. Strażak z głównego zdjęcia : ” Ooo batonika znalazłem ! „

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112