Ogień został podłożony celowo. Są wstępne ustalenia przyczyn tragicznego pożaru w Lublinie

Pożar, który w nocy z soboty na niedzielę wybuchł w jednym z domów na terenie Lublina nie był przypadkowy. Ogień został podłożony celowo, najprawdopodobniej przez samą ofiarę.

Trwa prokuratorskie śledztwo dotyczące pożaru, jaki miał miejsce w sobotę przed godziną 23:30 przy ul. Nowy Świat w Lublinie. Jak już informowaliśmy, jeden z przejeżdżających w tej okolicy rowerzystów poczuł swąd spalenizny. Nie potrafił jednak zlokalizować, skąd się on wydobywa. Podejrzewając, że gdzieś w pobliżu coś się pali, powiadomił o wszystkim straż pożarną.

Strażacy w świetle latarni zauważyli dym w rejonie skrzyżowania z ul. Wojenną. Wtedy dostrzegli, że wydobywa się on z otworów wentylacyjnych stojącego tuż obok domu jednorodzinnego. Po wyważeniu drzwi weszli do zadymionego mieszkania i w jednym z pomieszczeń odnaleźli nieprzytomną kobietę. Natychmiast ewakuowali ją na zewnątrz, jednak nie udało się uratować jej życia. Ofiarą jest 68-letnia mieszkanka tego budynku.

Przez kilka godzin na miejscu policjanci przeprowadzali oględziny oraz czynności dochodzeniowo – śledcze nadzorowane przez prokuratora. Jak udało nam się ustalić, wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było celowe podłożenie ognia. W pokoju zgromadzone zostały spore ilości ubrań i innych tekstyliów, które tląc się wydzielały gęsty dym, który doprowadził do śmierci kobiety. Ustalane są obecnie wszystkie możliwe wątki tego zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. To pewnie miejscowe jak to jerbie mówi”Kacapy”. Kacap[a] (z ukr. кацап) – przezwisko, pogardliwe lub rubaszne[1] określenie Rosjanina, chłopa rosyjskiego (wielkoruskiego) lub człowieka ograniczonego[2][3][4]. W XX wieku pojęcie weszło do użycia także jako potoczne i pogardliwe określenie mieszkańców Związku Radzieckiego niezależnie od narodowości[5], a także jako pejoratywne określenie Białorusinów mieszkających na Podlasiu[6].

  Określenie niekiedy uważane jest za przestarzałe[3], a jego etymologia nie jest do końca jasna[1]. Zapożyczone zostało do polszczyzny z języka ukraińskiego[4], występuje także w innych językach środkowej i wschodniej Europy[potrzebny przypis].

  W XIX wieku nazywano tak rosyjskich chłopów bezrolnych lub małorolnych[potrzebny przypis]. Z kolei w wydanym w 1905 roku Słowniku wyrazów obcego a mniej jasnego pochodzenia Jan Aleksander Karłowicz odnotowuje słowo jako oznaczające kupca wielkoruskiego albo w ogóle Wielkorusina, nie wspomina jednak o pogardliwym wydźwięku[7]. W takim znaczeniu pojawia się już jednak w wydanych rok później Wspomnieniach niebieskiego mundurka Wiktora Gomulickiego[8].

  PS. Nieprawdopodobne, jerbie korzysta z ukraińskiego słownictwa !

 2. ,, pogardliwe lub rubaszne[1] określenie Rosjanina, chłopa rosyjskiego (wielkoruskiego) lub człowieka ograniczonego[2]”
  No to kacapski trolu wyjaśniłeś co mam na myśli mówiąc o tobie ale o co ci kaman to nikt normalny nie wie…
  Samozaorałeś się onuco i zawsze będę cIĘ tak nazywał bo zasłużyłeś na to tym że nazywasz NAS LUBELAKÓW cebulakami, won !

 3. szkoda kobiety – pewnie miała kłopoty .

 4. Ciekawe czy ktoś się przyczynił pośrednio do tego co się stało. Pełno teraz naciągaczy i draństwa.

 5. Straszne, że człowiek żyje tyle lat i jakoś daje sobie radę, a na „spokojną” starość nie starcza mu sił.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7166zł -1.02%
  • GBP 4.879zł 0.06%
  • EUR 4.4072zł -0.04%
  • CHF 4.0946zł -0.27%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie