Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny pożar w szpitalu dziecięcym. Na jednym z poziomów pojawił się dym (foto)

Minionej nocy przed szpital dziecięcy w Lublinie podjechały cztery zastępy strażaków. Pracownicy placówki dostrzegli bowiem zadymienie.

Pożar na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie został zauważony w nocy z soboty na niedzielę. Około godziny 1 na parterze pojawił się dym. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna.

Po chwili na miejsce podjechały cztery zastępy strażaków. Jak nam przekazano, pożar został zlokalizowany w pomieszczeniu serwerowni. Wszystko wskazuje na to, że doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej.

Sytuacja została szybko opanowana. Nie było też zagrożenia dla pacjentów jak też prawidłowego funkcjonowania placówki. Działania strażaków zakończyły się po kilkudziesięciu minutach.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

  Działania strażaków zakończyły się po kilkudziesięciu minutach – zakończyłyby się szybciej, ale było ich tam tylu, ze w drzwiach się nie mieścili i trzeba było czekać, aż się rozjadą do baz.

  • Gdyby jednak pożar miał bardziej groźny charakter, to dobrze, że było cztery zastępy, prawda?
   Działanie to nie tylko gaszenie, ale także oddymianie, przewietrzanie z wykorzystaniem m.in. przyrządów pomiarowych – zwłaszcza, że to szpital.
   Nie baz a jednostek. ?

   • Jego trzeba ignorować, on ma jakiś uraz do straży, chyba się zsikał po zabawie zapałkami i ciągle mu się to przypomina

    • Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

     Uderz w stół, a kołtun „osp” się odezwie 😆

 2. Witam niestety na temat straży wypowiadają się ci co pojęcia o niej nie mają przychodzi zgłoszenie zadymienia wiec dyżurny woli dmuchać na zimne i wysłać np 6 zastępów niż potem na szybko ściągacz posiłki bo okaże się że jednak to nie zadymienie a duży pożar

 3. Zauważyli bo pożar w serwerowni i internetu nie mieli, tak część by dalej była online a reszta smacznie spała.

 4. Dobrze ,że dzieci nie palą ,to nie mogli zwalić na fajki.