Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje żołnierz ugodzony nożem na granicy

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało w czwartek po godzinie 15.00 informację o śmierci żołnierza, który został ugodzony nożem na granicy polsko-białoruskiej. Zdarzenie miało miejsce we wtorek 28 maja.

– Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny. Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Przypomnijmy, 28 maja nad ranem doszło do bandyckiego ataku na jednego z polskich żołnierzy. Migrant znajdujący się po białoruskiej stronie zaatakował żołnierza Wojska Polskiego nożem. Do zdarzenia doszło w rejonie Placówki Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych, podczas ataku grupy około 50 cudzoziemców, którzy rzucali gałęziami, konarami drzew i kamieniami w stronę polskich patroli.

W trakcie próby siłowego przekroczenia granicy przez migrantów, jeden z nich nożem ugodził polskiego żołnierza. Pierwszej pomocy rannemu udzielała funkcjonariuszka Straży Granicznej. W tym czasie cudzoziemcy nadal zachowywali się agresywnie, atakowali rannego i udzielającą pomocy funkcjonariuszkę. Poszkodowanego i funkcjonariuszkę osłaniano samochodami. Żołnierz został przewieziony karetką do szpitala. Niestety pomimo pomocy lekarzy, dziś żołnierz zmarł.

68 komentarzy

  1. Ochojska z Holland niech zwołają swoje koleżanki i niech sobie ich witają z otwartymi nie tylko rękami.Żydzi za jednego swojego zabiją setki palestyńczyków i świat im przyklaskuje a u Nas na granicy będziemy tą dziką hordę rozganiać różowymi pluszakami

  2. Może dość już tej zabawy w grzecznych sługusów.

  3. Szkolenie za rządów pis wychodzi bokiem ,głównie tylko na papierze bo przecież kasa szła gdzieś indziej

  4. Ale to wszystko mundre

    Gdyby ten żołnierz głąby zastrzelił tego co go ranił nożem, to już byście w gaciach o świcie w las uciekali. Byłby to pretekst dla B i R do rozpoczęcia działan wojennych. Fajnie się szczeka siedząc przed monitorem, nie mając żadnego pojęcia o czymkolwiek. Później jest tylko szok i niedowierzanie, co tu robić gdzie uciekać. Większość z was tych, mundrych i wszystko wiedzących, dostała zawału od samego huku wybuchających rakiet i wystrzałów. Szkoda gadać

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport