Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie stanął przed znakiem, unikał kontaktu z policjantami. Miał powód

Łukowscy policjanci minionej nocy na jednej z ulic Łukowa zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego mazdą. 37-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, co więcej pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Minionej nocy patrolujący ulice miasta łukowscy policjanci zauważyli, że na ulicy Dmocha kierujący samochodem marki Mazda, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do znaku Stop.

W trakcie rozmowy z policjantami 37-letni łukowianin unikał z nimi bezpośredniego kontaktu. Po chwili wyjaśniło się, dlaczego mężczyzna tak się zachowywał. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 37-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mazda nie miała aktualnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i prawo jazdy 37-latka. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łuków)

3 komentarze

  1. W bardzo wielu krajach ten kierowca uznawany by był za trzeźwego:
    0,5 promila – Argentyna, Australia, Chiny, Filipiny, Finlandia, Izrael, Kambodża, Kirgistan, Peru, RPA, Salwador, Tajlandia, Turcja, Wenezuela. 0,7 promila – Boliwia, Ekwador, Honduras. 0,8 promila – Gwatemala, Kanada, Kenia, Malezja, Meksyk, Nikaragua, Nowa Zelandia, Paragwaj, Singapur, USA, Zimbabwe

    • To może przecież chlać i tam jeździć. Poza tym nie ma mowy tam w przepisach, że ktoś jest trzeźwy mając 0,5 promila… Tu jest Polska i polskie prawo i ma go przestrzegać, a jak się nie podoba, to właśnie są efekty jego zachowania. Brawa dla policji!!!

      • WoW strach się bać Gitara Barowa. Największymi abstynentami są alkoholicy. Oni nigdy nie piją.. czystej wody.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo