Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Narkotykowi dilerzy w areszcie. Jeden z nich sprzedawał narkotyki nieletnim

Łukowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się sprzedażą narkotyków. Jeden z nich sprzedawał środki odurzające małoletnim. Obaj trafili do tymczasowego aresztu, sprawa ma charakter rozwojowy.

Łukowscy śledczy ustalili, że za handlem narkotykami mogą stać dwaj mężczyźni z Łukowa. Kryminalni ustalili, że 21-latek może przebywać na terenie woj. mazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z hoteli.

Mundurowi znaleźli w wynajmowanym przez niego pokoju, ponad pół kilograma mefedronu, wagę i pieniądze ze sprzedaży narkotyków. Policjanci i prokurator ustalili, że 21-latek sprzedając znaczną ilość narkotyków zarobił na procederze kilkanaście tysięcy złotych. Młodzieniec już usłyszał w prokuraturze zarzuty. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie w ręce kryminalnych wpadł 22-latek z Łukowa. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna handlował narkotykami, a jego klientami byli małoletni. 22-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu sąd przychylił się do wniosku łukowskiej policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec dwóch zatrzymanych. Teraz, co najmniej 3 najbliższe miesiące, spędzą oni w areszcie tymczasowym. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. Policja Łuków)

2 komentarze

  1. Chciałbym by moje posty były widoczne

    Czyli co? Bardziej opłaca się trzymać pół kilo mefedronu niż sprzedać jointa nastolatkowi?

  2. Jeden sprzedawał nieletnim, a drugi jak rozumiem sprawdzał dowód klienta.