690 680 960

Na Starym Mieście post walczy z karnawałem. „To wymowny komentarz tego, co się dzieje wokół nas” (wideo)

Przez dwa tygodnie na lubelskim Starym Mieście będzie można podziwiać jedyną z prac, które były zaplanowane na tegoroczną Noc Kultury. Oprócz smutnych, postnych elementów, zawiera ona część karnawałową, która jest bardziej radosna, optymistyczna i dynamiczna.

Od piątku na lubelskim Starym Mieście można podziwiać jedną z instalacji, jaka była przygotowana na tegoroczną Noc Kultury. Wydarzenie to, ze względu na dramatycznie pogarszającą się sytuację pandemiczną, zostało w ostatniej chwili odwołane. Częściowo już porozmieszczane instalacje artystyczne, trzeba było zdemontować, zanim jeszcze mieszkańcy mogli je zobaczyć. Zapadła jednak decyzja, że jedna z nich pozostanie.

Instalacja autorstwa Jarosława Koziary nosi nazwę „Walka postu z karnawałem”. Znajduje się ona na kamienicach przy ulicy Grodzkiej, w pobliżu Placu po Farze. Jak wyjaśnia Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury, zdecydowano się nie usuwać tej pracy, gdyż jest ona wymownym komentarzem tego, co się dzieje wokół nas, kiedy chcielibyśmy normalnie żyć, cieszyć się i realizować marzenia, a nadszedł czas przymusowej izolacji i lęku przed drugim człowiekiem. Podczas pandemii taka walka postu z karnawałem toczy się w każdym z nas – dodaje Agata Fijuth-Dudek.

Jarosław Koziara tłumaczy, że wraz z ekipą Nocy Kultury postanowili, że jednak ta praca zostanie dokończona. Oprócz smutnych, postnych elementów, zawiera ona część karnawałową, która jest bardziej radosna, optymistyczna i dynamiczna. Instalację będzie można podziwiać przez dwa tygodnie.

(fot. wideo/Warsztaty Kultury/nadesłane)

12 komentarzy

  1. mi sie te maski kojarzą tylko z epidemią dżumy ;)))

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej