Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Na Starym Mieście post walczy z karnawałem. „To wymowny komentarz tego, co się dzieje wokół nas” (wideo)

Przez dwa tygodnie na lubelskim Starym Mieście będzie można podziwiać jedyną z prac, które były zaplanowane na tegoroczną Noc Kultury. Oprócz smutnych, postnych elementów, zawiera ona część karnawałową, która jest bardziej radosna, optymistyczna i dynamiczna.

Od piątku na lubelskim Starym Mieście można podziwiać jedną z instalacji, jaka była przygotowana na tegoroczną Noc Kultury. Wydarzenie to, ze względu na dramatycznie pogarszającą się sytuację pandemiczną, zostało w ostatniej chwili odwołane. Częściowo już porozmieszczane instalacje artystyczne, trzeba było zdemontować, zanim jeszcze mieszkańcy mogli je zobaczyć. Zapadła jednak decyzja, że jedna z nich pozostanie.

Instalacja autorstwa Jarosława Koziary nosi nazwę „Walka postu z karnawałem”. Znajduje się ona na kamienicach przy ulicy Grodzkiej, w pobliżu Placu po Farze. Jak wyjaśnia Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury, zdecydowano się nie usuwać tej pracy, gdyż jest ona wymownym komentarzem tego, co się dzieje wokół nas, kiedy chcielibyśmy normalnie żyć, cieszyć się i realizować marzenia, a nadszedł czas przymusowej izolacji i lęku przed drugim człowiekiem. Podczas pandemii taka walka postu z karnawałem toczy się w każdym z nas – dodaje Agata Fijuth-Dudek.

Jarosław Koziara tłumaczy, że wraz z ekipą Nocy Kultury postanowili, że jednak ta praca zostanie dokończona. Oprócz smutnych, postnych elementów, zawiera ona część karnawałową, która jest bardziej radosna, optymistyczna i dynamiczna. Instalację będzie można podziwiać przez dwa tygodnie.

(fot. wideo/Warsztaty Kultury/nadesłane)

12 komentarzy

  1. mi sie te maski kojarzą tylko z epidemią dżumy ;)))

Z kraju

Sport