Na kolejnych licznikach ubyło sporo kilometrów

Podczas dwóch kontroli drogowych policjanci z Biłgoraja ujawnili niezgodności na drogomierzach. W jednym przypadku ubyło 100 tys. kilometrów, w drugim zaś 25 tys. kilometrów.

We wtorek w godzinach popołudniowych biłgorajscy policjanci w miejscowości Hedwiżyn zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Samochodem kierował 30-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.

Funkcjonariusze skontrolowali stan drogomierza w pojeździe i stwierdzili, że zgodnie z zapisem ostatniego badania technicznego, stan licznika zmniejszył się o prawie 100 tys. km.

W tym samym dniu mundurowi podczas kontroli ujawnili zaniżony stan drogomierza w jeszcze jednym pojeździe. Około godziny 18:00 w Biłgoraju na ul. Krzeszowskiej policjanci podczas kontroli drogowej samochodu marki Peugot, którym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj stwierdzili, że stan drogomierza tego pojazdu zmniejszył się od ostatniego badania technicznego o ponad 25 tys. km.

Trwa postępowanie, którego celem będzie ustalenie, czy doszło do zmiany wskazania drogomierzy lub ingerencji w prawidłowość pomiaru. Zgodnie z prawem czyn taki zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienie wolności.

(fot. SleepyCats z Pixabay)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Teraz to dopiero więzienie się zapełnią. Gdzie ich wszystkich pomieścić tych byznesmenów?

 2. Przed wejsciem w zycie podobnych przepisow ,należało wybudować trochę nowych wiezień ,bo w tych ktore są nie mieszczą się już prawdziwi bandyci , a co dopiero ci wszyscy skazani na 5 lat „cofacze ” liczników .A potem bedą skarżyć państwo o odszkodowania bo mają za mało „przestrzeni ” w celi .I kto za to zaplaci ? oczywiscie my wszyscy ,bo jeden taki co mu było za ciasno dostał już odszkodowanie 300 tys

 3. Ten pierwszy to musiał pokonać połowę dystansu z Berlina do Warszawy. Od dawna wiadomo, że podróż z Berlina do Warszawy przeczy fizyce i średnia odległość wynosi – (minus) 200.000 km. Ten drugi to może znalazł inną drogę, która przeczy prawom fizyki.
  Jeżeli nie są to błędy ze stacji kontroli pojazdów, a te łatwo sprawdzić – wystarczy porównać przebiegi z lat poprzednich to właściciele tych samochodów chyba mieli siano w głowie cofając liczniki w tak chamski sposób. Ale jak już płaci stówę, czy dwie to raz a porządnie, nie będzie jeździł co miesiąc cofać licznik i tracił po stówie. Zrobi to raz, a że te marki z małymi przebiegami są chodliwe to mamy efekt.

 4. Brawo, nie można było tego wprowadzić 10 lat temu?

 5. No i czym tu się podniecać Teraz szroty będą miały korektę przed wjazdem do Polski😷😷😷

 6. Kolejny sukces stróżów… Oczywiście dobrze że się wreszcie wzięli za cwaniaków, ale czy jest konieczność aby codziennie się tym chwalili? Nic lepszego tam do roboty nie mają?
  Z drugiej strony skończy się chociaż cwaniakowanie wśród tych, którzy klepią np po 40tys rocznie i po opuszczeniu SKP i wpisaniu przebiegu w „papiery” jechali na profilaktyczną korektę np -20tys. Za rok znowu diagnosta spisze stan licznika niezgodny z rzeczywistością i tak w kółko. Doooobrze ze sprawdzają.

 7. powinni miec dostep do odpowoednika cepik w innych krajach i przed rejestracja sprawdzac dane wtedy sie ukruci preceser na 100%

 8. Podobno mechanikom urywają się telefony; kręci pan do przodu?

 9. K*rwa, nikt by nie cofał 25tyś, pomyłka pewnie diagnosty

 10. Jak nie będę miał pracy to cofnę licznik. 5 lat na państwowym wikcie i póżniej emerytura.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online