Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Motor Lublin przekazał na rzecz szpitala dziecięcego 100 tys. zł. Środki zebrano dzięki kibicom (zdjęcia)

Ponad 80 tys. zł zebrano z biletów na Podsumowanie Sezonu Żużlowego, które odbyło się na początku miesiąca w Lublinie. Jeden ze sponsorów dołożył blisko 20 tys. zł i dziś środki te przekazano na rzecz szpitala.

W poniedziałek, w Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie, odwiedzili żużlowcy lubelskiego Motoru, na czele z wielokrotnym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem. Klub przekazał na rzecz oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej kwotę 100 tys. złotych. Są to środki zebrane podczas wydarzenia, jakie odbyło się na początku października.

Wtedy to na stadionie zorganizowano Podsumowanie Sezonu Żużlowego. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem kibiców, a cały dochód z biletów przekazano na rzecz szpitala. Środki te trafią na podstawowe wyposażenie wyremontowanego właśnie oddziału. Jednak nie tylko.

– Tak jak widać, wszystkie sale są na razie całkowicie puste. Sprzęt, jaki znajdował się w nich przed remontem, często jest kompletnie wyeksploatowany. Dlatego też musimy kupić podstawowe wyposażenie w postaci łóżek czy szafek. Jednak chcemy również stworzyć dla dzieci kącik zabaw oraz przygotować dla nich zajęcia mające urozmaicić im czas spędzony w szpitalu – wyjaśniają przedstawiciele placówki.

Podczas wydarzenia zaznaczano, iż przede wszystkim chodzi o to, aby dzieciom stworzyć przestrzeń, która będzie namiastką domu podczas leczenia. Podkreślono jednocześnie, że największe podziękowania należą się kibicom, bez których cała ta akcja nie byłaby możliwa.

Drużynie Platinum Motor Lublin udało się zebrać z biletów ponad 80 tys. zł. Dodatkowo jeden ze sponsorów klubu zadeklarował przekazanie ok. 20.000 zł na konto Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi. Dzięki temu na doposażenie Oddziału zostało w sumie przekazane 100 tys. zł.

9 komentarzy

  1. BRAWO KIBICE

  2. Kibice piłkarskiego Motoru by te pieniądze ukradli i przepili, a choro dzieci jeszcze pobili.

  3. No dawać ci co psiocza na na ten sport i kibiców

  4. No no dykta czeka chyba ten styl fundowania kasy jest znany z metodyki PIS ładnie to wygląda przed kamerami I w mediach tylko w realu jest dużo gorzej

  5. To nie klub dał tylko kibice klub sobie przypisał ciekawe ile z tego pójdzie na dzieci ile weźmie prezes fundacji i resztę opłat fundację dobre do krojenia kasy chociaż dobrze że cokolwiek te dzieciny dostają to szok że w takim Kraju gdzie od pokoleń jest wpajane ludziom gorliwe wyznanie wiary i miłość do bliźniego brakuje środków na chore dzieci a prezesy z tv dostają miliony ale to wina społeczeństwa bo ciemna masa. To są nasze pieniądze i my powinniśmy decydować na co zostają wydane. Ale mochry cieszą się że mogą przyjąć codzienną dawkę odmuzdzacza z magicznego pudełka na scianie

  6. piłkarscy tzw kibice, co najwyżej potrafią dzieci z boiska wygonić, szacun dla nich, z innymi kibolami to by musieli się tłuc, a dzieci same uciekną. BRAWO MOTÓR

Dodaj komentarz

Z kraju