Za miesiąc mieli stanąć przed ołtarzem, dzisiaj spoczęli we wspólnym grobie

Dzisiaj odbył się pogrzeb tragicznie zmarłych 24-latków, Dominiki i Mateusza. Para spoczęła we wspólnej mogile.

W czwartek o godzinie 13, jednocześnie w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Wilkołazie oraz w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowicy, odbyły się msze pogrzebowe Dominiki Ł. z gminy Jastków oraz Mateusza D. z gminy Wilkołaz.

Do obu świątyń na ostatnie pożegnanie swoich krewnych, przyjaciół czy też po prostu znajomych, przybyły tłumy. Wszyscy, którzy znali Dominikę i Mateusza, chcieli towarzyszyć im w ostatniej drodze. Większość, choć od wypadku minął już blisko tydzień, wciąż nie może uwierzyć, że nie ma ich już wśród nas.

Oboje byli bardzo lubiani i szanowani, mieli bardzo dużo przyjaciół a ich śmierć stała się dla większości olbrzymim szokiem. Mszę żałobną odprawił metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, po której na cmentarzu w Dąbrowicy, oboje spoczęli we wspólnym grobie.

Dominika i Mateusz mieli się pobrać 16 maja. Właśnie trwały przygotowania do tego najważniejszego dnia w ich wspólnym życiu. Większość spraw mieli już załatwione, rozpoczęli więc zapraszanie gości na ślub i wesele. W sobotę zabrali ze sobą kolejne zaproszenia i ruszyli w drogę. Niestety ta zakończyła się w miejscowości Obroki, gdzie w audi którym podróżowali, uderzyło kierowane przez 35-letniego księdza volvo.

Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, najpierw przez świadków zdarzenia, a następnie przez przybyłych na miejsce ratowników, nie udało się uratować przyszłych małżonków. Oboje pomimo długiej reanimacji zmarli, Dominika na miejscu zdarzenia, Mateusz w śmigłowcu którym transportowano go do szpitala. Śmierć poniósł także sprawca wypadku, czyli duszpasterz akademicki z Jarosławia na Podkarpaciu.

Jak ustalili powołani przez prokuraturę biegli, przyczyną ich śmierci było pęknięcie aorty. W tego typu urazach dochodzi także do niewydolności krążenia a szansa na uratowanie poszkodowanych jest niestety niewielka. Wciąż nie jest znana dokładna przyczyna wypadku, nad odtworzeniem całej sytuacji pracują biegli z zakresu ruchu drogowego. Być może pomogą w tym dokładne wyniki sekcji zwłok, które do połowy maja ma otrzymać prokuratura.

-Staną razem na ślubnym kobiercu przed samym Bogiem. To on udzieli im ślubu i połączy ich już na zawsze – dodają znajomi Dominiki i Mateusza.

(fot. lublin112)
2015-04-23 23:07:20

Zobacz również

48 komentarzy

 1. DLA SPROSTOWANIA ARTYKUŁU . pierwsze nabożeństwo żałobne odbyło się w Wilkołazie o godzinie 13, a następnie ciało Dominiki i Mateusza zostały przewiezione do Dąbrowicy gdzie odbyło się drugie nabożeństwo żałobne i razem ich pochowali. Mszy pogrzebowej w Dąbrowicy przewodniczył metropolita lubelski ks.abp Stanisław Budzik i koncelebrowało około 10 księży. Ludzi którzy przyszli pożegnać Dominikę i Mateusza było tak dużo że ja będąc parafianinem w Dąbrowicy , nigdy tylu wiernych nie widziałem.

 2. inni giną codziennie a tu wielkie halo ze zginely 3 osoby

 3. Z całym szacunkiem… ale gdyby jechali w pasach byłby ślub (może nieco później), a nie pogrzeb.

 4. Stała się tragedia, ale muszę dorzucić od siebie jedna frazę: ZAPINAJCIE PASY!!!
  Gdyby mieli zapięte, to co najwyżej w szpitalu organizowaliby sobie zmianę terminu wesela…

 5. Modlimy się za Was

  Mój 10-letni syn powiedział: Mamo nie płacz, przecież oni będą mogli zaprosić Jezusa. A wiesz, ilu będą w niebie mieli gości?
  Radek, Iwona, Fabian i Wanessa z Gorzowa Wlkp.

  • to ładnie masz dziecko zindoktrynowane takimi głupotami jak „jezus” nie ładnie tak od małego okłamywać dzieciaka

 6. niech spoczywaja w pokoju:( nie znalam ich ale sam fakt takiej tragedii sciska mi serce…tak myslalam ze razem spoczna w jednym grobie , tam w niebie doznaja szcescia! kondolencje dla rodziny.

 7. wszyscy troje mogli żyć gdyby zapięli pasy

 8. Łk 20, 34-35, Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.

 9. wiecie co ja mam tyle.jak was spotka to co ich to ciekawe co napiszecie lub co napisza o was

 10. Reinkarnacja ich rozdzieli, w przyszłych życiach już się nie spotkają, widocznie taką mieli karmę za grzechy z poprzednich żyć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia