Za miesiąc mieli stanąć przed ołtarzem, dzisiaj spoczęli we wspólnym grobie

Dzisiaj odbył się pogrzeb tragicznie zmarłych 24-latków, Dominiki i Mateusza. Para spoczęła we wspólnej mogile.

W czwartek o godzinie 13, jednocześnie w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Wilkołazie oraz w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowicy, odbyły się msze pogrzebowe Dominiki Ł. z gminy Jastków oraz Mateusza D. z gminy Wilkołaz.

Do obu świątyń na ostatnie pożegnanie swoich krewnych, przyjaciół czy też po prostu znajomych, przybyły tłumy. Wszyscy, którzy znali Dominikę i Mateusza, chcieli towarzyszyć im w ostatniej drodze. Większość, choć od wypadku minął już blisko tydzień, wciąż nie może uwierzyć, że nie ma ich już wśród nas.

Oboje byli bardzo lubiani i szanowani, mieli bardzo dużo przyjaciół a ich śmierć stała się dla większości olbrzymim szokiem. Mszę żałobną odprawił metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, po której na cmentarzu w Dąbrowicy, oboje spoczęli we wspólnym grobie.

Dominika i Mateusz mieli się pobrać 16 maja. Właśnie trwały przygotowania do tego najważniejszego dnia w ich wspólnym życiu. Większość spraw mieli już załatwione, rozpoczęli więc zapraszanie gości na ślub i wesele. W sobotę zabrali ze sobą kolejne zaproszenia i ruszyli w drogę. Niestety ta zakończyła się w miejscowości Obroki, gdzie w audi którym podróżowali, uderzyło kierowane przez 35-letniego księdza volvo.

Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, najpierw przez świadków zdarzenia, a następnie przez przybyłych na miejsce ratowników, nie udało się uratować przyszłych małżonków. Oboje pomimo długiej reanimacji zmarli, Dominika na miejscu zdarzenia, Mateusz w śmigłowcu którym transportowano go do szpitala. Śmierć poniósł także sprawca wypadku, czyli duszpasterz akademicki z Jarosławia na Podkarpaciu.

Jak ustalili powołani przez prokuraturę biegli, przyczyną ich śmierci było pęknięcie aorty. W tego typu urazach dochodzi także do niewydolności krążenia a szansa na uratowanie poszkodowanych jest niestety niewielka. Wciąż nie jest znana dokładna przyczyna wypadku, nad odtworzeniem całej sytuacji pracują biegli z zakresu ruchu drogowego. Być może pomogą w tym dokładne wyniki sekcji zwłok, które do połowy maja ma otrzymać prokuratura.

-Staną razem na ślubnym kobiercu przed samym Bogiem. To on udzieli im ślubu i połączy ich już na zawsze – dodają znajomi Dominiki i Mateusza.

(fot. lublin112)
2015-04-23 23:07:20

Zobacz również

48 komentarzy

 1. aż się płakać chce 🙁 niech spoczywają w pokoju

 2. Nie chce umniejszać tragedii bo jest olbrzymia… wręcz nie wyobrażalna… ale nie brakuje Wam w artykule stwierdzenia że „kierowca Volvo był trzeźwy”? gdyby to była świecka postać zapewne takie stwierdzenie pojawiłoby się na łamach tego portalu… tak czy inaczej szczere kondolencje dla rodziny i przyjaciół… z olbrzymiej radości w jednej chwili wszystko zamieniło się w olbrzymi smutek …

  • Szanowny „asdasd”.
   Nie brakuje, ponieważ to czy był trzeźwy tego do tej pory nikt nie wie. Do połowy maja mają być znane szczegóły sekcji i wtedy dopiero będziemy mogli poinformować o tym.
   Pozdr

  • Stan trzeźwości można sprawdzić na szybko, jeśli „zainteresowany” może dmuchnąć w alkomat. Tu nie było takiej możliwości.

   • A guzik prawda. Przy sekcji zwłok robi się test na obecność alkoholu w organizmie. Więc prokuratura wie czy sprawca był trzeźwy.

    • I owszem – prokuratura na podstawie wyników z laboratorium. A nie funkcjonariusz, który był na miejscu.

 3. Powinni pochować ich razem.

 4. wieczny odpoczynek dla całej trójki..

  (*) (*) (*)

 5. Szkoda mi was pismaki . Karmą dla Was jest ludzka tragedia . Będąc ma pogrzebie widziałem jedna dziennikarkę . Pomijam juz to że spóźnił się na ceremonie , ale wielce zadowolona wparowala podczas mszy pośród tłum z notesikiem długopisem i telefonem . Po 15 minutach , oddaliła się na 5 mertów od ludzi i rozpoczęła intensywne pisanie w telefonie swoich myśli ( chyba nie była w stanie nic zapamiętać , albo starała prowadzić się relacji na żywo ) . Ciągłe rozmowy przez telefon i pisanie moim zdaniem to było słabe . Szkoda mi tej osoby dla niej był to tylko gorący temat , a nie ludzka tragedia .

  • A TY się tam modliłeś czy rozglądałeś, by koniecznie dziennikarze ujęli Cię w swojej relacji?

  • Nie kolego, to nie dla „pismaków” karmą jest tragedia ludzka, tylko dla nas czytelników, gapiów przy drodze, widzów przed telewizorami itd. W tym dla ciebie, bo czytasz lublin.112. Bez zainteresowanych, nie byłoby takich doniesień w mediach.
   Po czym poznałeś, że to dziennikarka? Po notesiku? To może ona była z otoczenia Kim Dzong Una – tam wszyscy mają notesiki… A tak na poważnie – niestosowne zachowanie nie wynika z profesji, tylko z pospolitego prostactwa i braku ogłady. Takie osoby są we wszystkich zawodach.

 6. Na takie komenty to brak słów.Kup sobie siekierę.

 7. Słuchajcie co by teraz nie napisać o potencjalnych przyczynach, winny czy nie, jechał szybko czy nie to juz i tak nie ma znaczenia. Życia nikt im nie zwróci i to jest straszne. Wyrazy współczucia

  • Nie zgadzam się. Tak by można powiedzieć o każdym przestępstwie/wypadku i nic nie robić i nikogo nie karać. Bo i tak „już przepadło”. Po co topić czasem dziesiątki milionów dolarów w wyjaśnienia katastrofy lotniczej – przecież nie przywróci to życia ofiarom. Po co karać zabójcę, skoro ofiara i tak już nie żyje? To nie jest właściwa droga.
   Karzemy przestępców, wyjaśniamy przyczyny wypadków by uniknąć nieszczęść w przyszłości. By przestrzec kolejnych potencjalnych przestępców lub ofiary przed skutkami określonych zachowań.
   Przynajmniej tak to powinno działać w teorii…

 8. Straszna tragedia [*][*][*] miejmy nadzieję że są razem i są szczęśliwi w życiu wiecznym 🙁 Dajcie już spokój temu księdzu przecież nie zrobił tego celowo ,przecież każdy z was tu wypowiadający się i posiadający auto też przekracza prędkość i nie raz jechał bez zapiętych pasów ale dzięki Bogu nic się nie stało . Najwięcej mają do powiedzenia Ci co mają najwięcej za uszami

  • „każdy z was tu wypowiadający się i posiadający auto też przekracza prędkość i nie raz jechał bez zapiętych pasów”

   Każdy z was???
   Każdy z nas idąc zagapił się i „rąbnął” głową o coś. Skutek? Ból, guz na czole, czasem rozcięta skóra. Idąc człowiek przemieszcza się z prędkością ZALEDWIE 4-5 km/h. Każdy, kto cokolwiek pamięta z lekcji fizyki wie, że dwukrotny wzrost prędkości jakiegoś ciała powoduje czterokrotny wzrost jego energii kinetycznej. Analogicznie, trzykrotny wzrost prędkości powoduje dziewięciokrotny wzrost energii. Itd… Po prostu, energia poruszającego się ciała wzrasta z kwadratem prędkości. Jeśli więc jedziemy samochodem z prędkością ok. 50 km/h oznacza to, że jedziemy z prędkością większą 10 x większą od prędkości pieszego i energią większą 10 x 10 = 100 razy większą! Przy V= 70 km/h energia jest większa 196 razy, dla V=100 km/h – 400 razy!!!. Co się stanie z człowiekiem, który ma niezapięte pasy w pojeździe uderzającym w przeszkodę z takimi prędkościami? Smutno zażartuję – TATAR…
   Bez zapiętych pasów nie jechałem NIGDY!!! Kto jeździ z niezapiętym pasem jest BARANEM(!), DEBILEM, IDIOTĄ, czy jakkolwiek inaczej go nazwiesz, ale nie myślącą, mającą minimum wyobraźni istotą. Z Waszych okolic pochodzi rodzina mojej żony, stąd moje zainteresowanie tym wypadkiem. Pamiętam jaką „wojnę” początkowo musiałem robić, aby szwagrostwo wsiadające do mojego samochodu ZMUSIĆ do zapięcia pasów.
   Sporo do myślenia dają mi posty pod artykułami dotyczącymi tego wypadku.
   🙂 Poznaniak

  • NIGDY nie jechałem bez zapiętych pasów. Nawet, kiedy nie było tego obowiązku w przepisach – owszem jeździłem w takich zamierzchłych czasach. I nie „dzięki bogu” nic się nie stało, tylko dzięki mojej przezorności i ostrożności. Jak będziesz liczyła na jakiegoś boga, zamiast na własny zdrowy rozsądek, to ci świetlanej przyszłości nie wróżę.

 9. wyrazy współczucia

 10. Najpierw piszecie „Śmierć poniósł także sprawca wypadku, czyli duszpasterz akademicki z Jarosławia na Podkarpaciu”
  A potem piszecie… „Wciąż nie jest znana dokładna przyczyna wypadku nad odtworzeniem całej sytuacji pracują biegli z zakresu ruchu drogowego” …. Więc jak to naprawdę z tym jest? Ksiądz czy nie ksiądz?

  • Sprawcą był ksiądz, ale nie wiadomo z jakiej przyczyny. Zemdlał, samochód zawiódł czy po prostu nie przemyślał manewru.

  • „Wciąż nie jest znana dokładna przyczyna wypadku” – a jest znana? Nam o tym nic nie wiadomo. Pewnej jest to, że 35-latek zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia. jednak nie jest znana PRZYCZYNA czyli dlaczego zjechał. Czy np. usnął, stracił przytomność, itp itd

   • „Pewnej jest to, że 35-latek zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia. jednak nie jest znana PRZYCZYNA czyli dlaczego zjechał”

    MAMY PRZYCZYNĘ BEZPOŚREDNIĄ (zasadniczą, czy jak ją inaczej zechcemy nazwać) – zjechanie na przeciwległy pas jezdni.
    Przyczyna pośrednia: jest badana – może stan zdrowia kierowcy, może usterka samochodu, może, może…
    Pierwotna: stan zdrowia, bo przemęczony/nietrzeźwy, bo źle wykonane badanie techniczne pojazdu, bo, bo, bo…
    Przyczyna systemowa: uregulowania prawne, które pozwalają badania techniczne samochodów wykonywać przez instytucje/firmy do tego niedostatecznie przygotowane. itd, itd, itd.

    🙂 Były wieloletni członek kolejowych komisji ds. badania okoliczności i przyczyń wypadków i wydarzeń kolejowych

    • ==jurasN== weź się lepiej za naukę*** lekcje na poniedziałek już odrobione ????? Takiego tu filozofa udajesz wzorami i prawami fizyki tu przedstawiasz a z następnej klasówki pewnie pała będzie 🙁 Po tych twoich wypocinach można stwierdzić że z mózgu to ty posiadasz tylko tylną część potylicy , która odpowiada wiesz za co ??? jak nie to sprawdź w GOOGLE . Są tez inne profile dla dzieci może weź się tam teleportuj i głoś ”” SWOJE SŁOWO ”” młodzieży do lat 6-ciu. W zasadzie to idź zobacz czy cię w piaskownicy nie ma

     • @ewelka
      Każdemu wolno być/pozostać głupim. Zarówno mi jak i Tobie – przyjaźnie pozdrawiam

 11. DLA SPROSTOWANIA ARTYKUŁU . pierwsze nabożeństwo żałobne odbyło się w Wilkołazie o godzinie 13, a następnie ciało Dominiki i Mateusza zostały przewiezione do Dąbrowicy gdzie odbyło się drugie nabożeństwo żałobne i razem ich pochowali. Mszy pogrzebowej w Dąbrowicy przewodniczył metropolita lubelski ks.abp Stanisław Budzik i koncelebrowało około 10 księży. Ludzi którzy przyszli pożegnać Dominikę i Mateusza było tak dużo że ja będąc parafianinem w Dąbrowicy , nigdy tylu wiernych nie widziałem.

 12. inni giną codziennie a tu wielkie halo ze zginely 3 osoby

 13. Z całym szacunkiem… ale gdyby jechali w pasach byłby ślub (może nieco później), a nie pogrzeb.

 14. Stała się tragedia, ale muszę dorzucić od siebie jedna frazę: ZAPINAJCIE PASY!!!
  Gdyby mieli zapięte, to co najwyżej w szpitalu organizowaliby sobie zmianę terminu wesela…

 15. Modlimy się za Was

  Mój 10-letni syn powiedział: Mamo nie płacz, przecież oni będą mogli zaprosić Jezusa. A wiesz, ilu będą w niebie mieli gości?
  Radek, Iwona, Fabian i Wanessa z Gorzowa Wlkp.

  • to ładnie masz dziecko zindoktrynowane takimi głupotami jak „jezus” nie ładnie tak od małego okłamywać dzieciaka

 16. niech spoczywaja w pokoju:( nie znalam ich ale sam fakt takiej tragedii sciska mi serce…tak myslalam ze razem spoczna w jednym grobie , tam w niebie doznaja szcescia! kondolencje dla rodziny.

 17. wszyscy troje mogli żyć gdyby zapięli pasy

 18. Łk 20, 34-35, Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.

 19. wiecie co ja mam tyle.jak was spotka to co ich to ciekawe co napiszecie lub co napisza o was

 20. Reinkarnacja ich rozdzieli, w przyszłych życiach już się nie spotkają, widocznie taką mieli karmę za grzechy z poprzednich żyć.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.2257zł -0.33%
  • GBP 5.203zł -0.26%
  • EUR 4.5612zł -0.39%
  • CHF 4.3199zł -0.47%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport
   Zaproszenie na Festiwal Teatralny „Zwierciadła”
   CITY TRAIL: czas na ostateczne rozstrzygnięcia
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.