Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna spał za kierownicą toyoty. Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Wczoraj dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego toyotą. Zanim mundurowi dotarli na miejsce, mężczyzna zdążył usnąć.

Wczoraj po południu radzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Krasew w gminie Borki pojazdem osobowym porusza się nietrzeźwy kierowca.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący toyotą na łuku drogi zjechał na jego pas ruchu zmuszając go do zjechania na pobocze drogi w celu uniknięcia czołowego zderzenia. Zgłaszający w związku z zaistniałą sytuacją zawrócił i cały czas podążał za toyotą, na bieżąco podając dyżurnemu swoje położenie.

Po dotarciu policjantów na miejsce, okazało się, że kierowca toyoty zasnął za kierownicą. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy, wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Samochód mężczyzny został odholowany na parking strzeżony

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

4 komentarze

 1. może kiedyś wrócą takie czasy, ze pijaka nie będzie stać na samochód…jak będą po drodze jeździły same sprawne, samochody a nie wraki za parę groszy…

  • Tendencja jest w przeciwną stronę
   Prędzej do skrzynki wódki będą dawać „auto” gratis. aŁdi jakieś inne popularne na wsi 20-letnie auto, o wartości zbliżonej do skrzynki wódki.
   To nie posiadanie samochodu jest problemem. Idziesz do bankomatu, kupujesz, rejestrujesz (albo i nie) i jeździsz.
   Problemem jest umiejętność kierowania nim oraz posiadanie miejsca dla przechowywania swojego pojazdu.

 2. dół z wapnem dla wsiowego patusa

 3. llu ludzie lekkiego umyslu

Z kraju

Polityka i społeczeństwo