Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mężczyzna leżał na jezdni. Najechał na niego kierowca peugeota (zdjęcia)

Minionej nocy na drodze krajowej nr 74 doszło do najechania na leżącego na jezdni pieszego przez pojazd osobowy. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, poszkodowany 38-latek był nietrzeźwy.

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na drodze krajowej nr 74. Służby ratunkowe około godziny 1:00 otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego w miejscowości Gorajec Stara Wieś w powiecie zamojskim. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Autem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. W chwili zdarzenia młody mężczyzna był trzeźwy.

Pieszy, 38-letni mieszkaniec gminy Radecznica, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Badanie jego krwi wykazało, że w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Mężczyzna leżał na jezdni. Najechał na niego kierowca peugeota (zdjęcia)

Mężczyzna leżał na jezdni. Najechał na niego kierowca peugeota (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

17 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Leżał, to mu się należałoooo… 😆

 2. Jeśli w w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu, to miał też prawo pomylić własne łóżko ze środkiem jezdni. 😆

 3. Nie żebym czepiał się, ale jednak zapytam: a niewątpliwie bohaterska straż pożarna po jaką cholerę tam się udała, przecież gościa nie trzeba było ani gasić, ani wycinać z jezdni 😆

  • Twoja głowa z tej nienawiści do straży pożarnej nie ogarnia, że w nocy jest ciemno, a straż pożarna ma specjalne lampy do oświetlania miejsca zdarzenia, że strażacy kierują ruchem w rejonie zdarzenia, jeżeli odbywa się on wahadłowo, że strażacy usuwają z jezdni zabrudzenia w postaci płynów eksploatacyjnych czy wydzielin w postaci krwi. To trzeba mieć rozum, że to wiedzieć, jak na razie tylko plujesz jadem na strażaków i na to co robią.

   • Masz złe założenia… gdzie ja napisałem, że nienawidzę strażaków ? Ja mam do nich pełny szacunek, ale „nie trawię” głupich procedur, nakazującym dzielnym druhom tłumne stawianie się do np. takich zdarzeń jak opisano wyżej.
    A jak taki „leżak” wydzielił „płyny eksploatacyjne”, to i policjantom ręce do doop nie przyrosły.

   • plcm – czy wśród strażaków są certyfikowani specjaliści, od posługiwania się szczotką i zmiotką, czy tylko od klucza rozm. 10 ?
    Bo chyba nie będziesz obstawał, że sprzątają wszystko jak leci, bez uprawnień 😆

 4. I trzeźwy kierujący jechał przepisowe 50na godzinę że najechał na przeszkodę na jezdni???? Jak się tłumaczył?

  • Może na prądzie oszczędza i światła wyłączył.

  • Skąd wziąłeś 50km/h?

   „Art. 19. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i WIDOCZNOŚCI DROGI, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.”

   Jaką masz widoczność drogi o północy?

 5. Ja tyle jeżdżę i kierowcy tak nadużywają drogowych świateł,a tutaj chyba jechał przepisowo że światłami mijania i 50 km/h to też dziwne , młodzież taką zdolna a jak by tak stał nieswietlony wóz z drewnem ,no ten młody kierowca pojechał by z obrażeniami do szpitala

 6. Oczywiście w świetle prawa całkowita wina pijaka

 7. we kodeksie jest że w obszarze zabudowanym, a wynika to z treści, mozna jechać co najwyżej 50.

 8. sie psy feudalne nigdy nie nauczą, kładą się napite na drogach, a poźniej tragedia na parafii bo ochleja samochód przejechał.

 9. Jeden nietrzeźwy, a drugi co, niedowidzący? Czy może trochę za szybko, albo tylko z jednym światełkiem jechał?

 10. To nie był żaden chlejus,po prostu tego dnia się napił