690 680 960

„Manifest dla polskiej gastronomii” głosem jedności branży

W spocie szefowie kuchni, restauratorzy i eksperci zachęcają do wsparcia branży gastronomicznej i podpisania „Manifestu dla polskiej gastronomii”. Można to zrobić na stronie www.manifestgastro.pl i poprzeć zawarte tam postulaty.

W sektorze gastronomii w Polsce przed wybuchem pandemii COVID-19 pracowało około miliona osób. Dziś wiele z nich walczy o swój byt i przyszłość, a branża „gastro” – w przeciwieństwie do częściowo odmrożonych turystyki i kultury – wciąż znajduje się na końcu listy biznesów przewidzianych do luzowania sanitarnych obostrzeń.

Tekst manifestu skupia się na pozytywnym przesłaniu związanym z gastronomią, jaką znamy sprzed pandemii i do jakiej tęsknimy: miejscem spotkań, pozytywnych emocji, ale także filarem dobrze działającej gospodarki. Manifest popierają wszystkie liczące się organizacje branżowe polskiej gastronomii (ich pełną listę można znaleźć na www.manifestgastro.pl), a także wiodące firmy związane z sektorem HoReCa. Ich głos pojawia się także w nowym spocie, w którym pojawiają się osoby związane z gastronomią, wśród nich szef kuchni, kelnerka oraz klienci restauracji.

„Manifest dla gastronomii” może wesprzeć każdy, któremu leży na sercu dobro branży gastronomicznej. Wystarczy wejść na www.manifestgastro.pl, przeczytać zamieszczoną tam treść apelu i poprzeć go. Im więcej będzie podpisów, tym mocniejsze wsparcie otrzymają organizacje walczące o przyszłość polskiej gastronomii.

Przesłanie Manifestu zostanie bowiem przekazane władzom, wdrażającym kolejne obostrzenia i rozwiązania osłonowe dla gospodarki oraz mediom, szeroko relacjonującym walkę branży gastronomicznej z kryzysową sytuacją.

(fot. mat. org.)

13 komentarzy

 1. Magda Gessler, na kłopoty w gastronomii.

 2. Każdy ma ch…o i każdy przez COVID dużo traci oprócz koryciarzy z Wiejskiej i tym co rządzą tym krajem jak również opozycji która zaszyta w swych pieleszach wyskakuje jak Filip z konopi swoim sensacyjnymi odkryciami afer i aferzystów zapominając kim byli gdy rządzili tym krajem. My jako naród czyli zwykli ludzie już dawno zostaliśmy zmaterializowani przez wszelaką koryciarska masę polityczną która sama o sobie mówi że jest elita rządząca. W naszych rękach i w naszej jedności solidarności jako narodu jest możliwość pokonania pseldo samozwańczej tłuszczy koryciarskiej właśnie jednością. Pomocą drugiej osobie bezinteresownie. Każdy z nas niech co drugi dzień kupi w restauracji barze obiad do ,20 złotych a restauratorzy i ludzie związani z gastronomia przeżyje ten ciężki czas. Na przekor koryciarzom bo to oni podzielili społeczeństwo tylko logo by wiedzieć przy korycie.

  • aha, ale makaron z passata i lisciem pietruszki mam za 4 zł. za 4,2 z ulubionym dartym „serem” gastronomii

  • o jaki nawiedzony gościu … aż mu się jęzor papla.

 3. Jak jesteś partaczem businessu i nie potrafiłeś odłożyć kapitału na gorsze czasy to Twój kramik kupi ktoś kto potrafi przewidywać takie kryzysy jak ten. A Ty właścicielu zatrudnisz się na normalny etat jak wiele innych ludzi. A ja wbijam w Twój business !!!

  • O jest tytan smallbiznesu… wiec zapytam bo się na tym nie znam (prowadzę biznes gastronomiczny tylko od 20 lat…) ile trzeba odłożyć żeby przetrwać ponad rok załóżmy z 4 punktami (ok 12 ludzi zatrudnionych) w tym 2 nowo otwarte z kredytem na ich otwarcie z miesięczną ratą spłaty ok 5 tysięcy?

 4. Czy Karol O. zdążył poprzeć manifest?

 5. Nie kupuje gotuję sama.

 6. Po co było tak zdzierać z ludzi za byle zupę tyle kasy a teraz płaczą.

 7. Czas się przebranżowić a nie czekać na cud.

 8. Przyłączcie się do tęczowych to wam pomogą

 9. Zaraz będzie kolejny lockdown, także wszystko popłynie. Czas kończyć z tą szopką.

Kursy walut

 • USD 4.2934zł -0.25%
 • GBP 5.3107zł -0.13%
 • EUR 4.6755zł -0.1%
 • CHF 4.6856zł -0.26%

Polub nas