Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Łuków: Potrącił i przejechał volkswagenem 70-letnią pieszą

W środę rano w Łukowie kierowca volkswagena potrącił i przejechał pieszą. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 10 w Łukowie na ul. Nowopijarskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca auta osobowego potrącił pieszą i znajduje się ona pod autem.

Na miejsce zadysponowano straż pożarną, pogotowie ratunkowe i policję.

– Świadkowie wypadku nie czekając na przyjazd służb ratunkowych unieśli samochód, który przejechał pieszą i wydostali ją z pod auta. Pokrzywdzona kobieta była nieprzytomna, do czasu przyjazdu karetki zaopiekowali się nią policjanci i świadkowie zdarzenia – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak ustalili policjanci kierowca volkswagena 35-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego potrącił 70-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię.

– W chwili wypadku piesza znajdowała się na jezdni w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia. Policjanci ustalili, że cofający samochód po potrąceniu pieszej przejechał po niej kołami – dodaje asp. sztab. Marcin Józwik.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności wypadku.

2016-01-13 14:48:08
(fot. Policja Łuków)

17 komentarzy

 1. To potrącił czy przejechał ?

 2. Kto wam te tytuły układa? Studenci filologii polskiej w Chinach?

 3. potrącił, a następnie przejechał:)

 4. B5 TDI… „klasyka gatunku”. Teraz pewnie sobie w brodę pluje, że tę szybę przyciemnił. A to, że piesza przechodziła poza wyznaczonym przejściem dla pieszych (o ile w miejscu dozwolonym -ale chyba tak, to chyba naprzeciw dworca PKS a tam jest dalej jak 100m do najbliższego przejścia) nie ma znaczenia – to na cofającym spoczywa obowiązek ustąpienia pierwszeństwa WSZYSTKIM UCZESTNIKOM RUCHU… także pieszym.

 5. …a to nie jest czasem ten sam gościu który na 1000-lecia koło Novej będąc pod wpływem przejechał grupkę pieszych?..he. W tamtych stronach to norma, są tam sami „mistrzowie kierownicy”, szczególnie to widać w jaki sposób ich rejestracje po Lublinie jeżdżą..he.

 6. a ja myślę, że to był zamach i trzeba powołać specjalną komisję, która to zbada

 7. Tu chodzi o porachunki typu zięć kontra teściowa
  Bo inaczej tego nie potrafię sobie wytłumaczyć

 8. Odniosę się do powszechnego w Polsce przechodzenia na tzw. szagę, albo byle gdzie i na ukos
  Kilka lat przebywałem w niewielkim miasteczku na terenach dawnej NRD.
  Tam nawet różnej maści połąmańcy, niedorobieńcy, oraz staruszkowie ( o zdrowych nawet nie wspomnę), chcąc przejść przez jezdnię, do sklepiku naprzeciwko, nawet na niezbyt ruchliwej ulicy, dreptali np. 50 metrów do przejścia, a potem drugie 50 metrów do owego sklepiku.
  I nie dlatego, że w okolicy kręcił się policjant, a dlatego, że mieli świadomość, że NIE WOLNO.
  A u nas… tak jak opisano w artykule

 9. Ta Pani to mojego kolegi babcia i dzisiaj rano zmarła….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo