Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Krzysztof Żuk ubiega się o reelekcję. „Przedstawiłem swój list do naszego kochanego Lublina” (zdjęcia)

We wtorek w Hotelu Arche Lublin odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztof Żuk, podczas której ubiegający się o reelekcję prezydent, przedstawił główne założenia swojego programu wyborczego.

– W przededniu Walentynek przedstawiłem swój list do naszego kochanego Lublina, jego mieszkanek i mieszkańców. To główne punkty mojego programu na kolejnych 5 lat – poinformował Krzysztof Żuk prezentując główne punkty swoich przedwyborczych obietnic i zamierzeń.

Priorytetem dla prezydenta pozostaje ciągły, stabilny rozwój Lublina. Krzysztof Żuk chce, aby nasze miasto było miejscem wygodnym i przyjaznym dla życia wszystkich jego mieszkańców. Chce również, by Lublin nieustannie się rozwijał, odpowiadając na potrzeby swoich mieszkańców i zmieniające się realia współczesnego świata.

Kolejnym punktem na liście kandydata na prezydenta jest zieleń miejska i przestrzenie do rekreacji, które odgrywają ważną rolę w życiu każdego z nas. Dlatego jednym z głównych punktów programu jest zazielenienie Lublina oraz tworzenie nowych miejsc, które będą sprzyjać aktywności fizycznej i odpoczynkowi na łonie natury.

W następnym punkcie programu Krzysztofa Żuka jest rozwój infrastruktury komunikacyjnej, który jest kluczowy dla dynamicznie rozwijającego się miasta. W tym punkcie zawiera się również dostęp do większej liczby kursów miejskiej komunikacji oraz lepszej infrastruktury dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

Prezydent Lublina wspomniał również o walce miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 i wdrożeniu programu obchodów. Następnie skupił się na wykorzystaniu potencjału promocyjnego lubelskiego sportu i drużyn, które już dziś znajdują się w najwyższych klasach rozgrywkowych, a także zwrócił uwagę na szkolenie przyszłych sportowców.

Program obejmuje także rozwój przestrzeni gospodarczej Lublina, wspieranie przedsiębiorców oraz utrzymanie prestiżu lubelskich uczelni. Ważne jest dla niego również dążenie do promocji innowacyjności i sieciowania projektów, które przyczynią się do dalszego rozwoju naszego miasta. Ostatnim punktem zamykającym listę, jest budowa miasta jeszcze lepiej odpowiadającego na zmieniające się potrzeby swoich mieszkanek i mieszkańców.

– Cieszę się, że po raz kolejny mam zaszczyt stanąć na czele Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztof Żuk, który ponadpolitycznie skupia wszystkie środowiska, noszące Lublin w sercu. Mam nadzieję, że Lublinianie i Lublinianki zaufają nam pozytywnie oceniając ostatnich 13 lat pracy na rzecz Lublin – przekazał Krzysztof Żuk.

Zdjęcia: Krzysztof Żuk

94 komentarze

 1. Jak bym tfuska widział i jego puste obietnice.

 2. Tylko Żuk. Wie czego chce, ma poparcie, brak konkurencji, doświadczenie. Minusem są niektóre ulice, ale budżet nie jest z gumy.

  • Budżet nie jest z gumy, ale gdzie trzeba kolegom pomóc, to się naciągnie…
   Budimex ile razy dostał aneks zamiast kary umownej przy budowie dworca?
   Komu potrzebny stadion żużlowy za 200 baniek, gdy brakuje środków w kasie? Miastu czy klubowi?
   A Górki Czechowskie i wręcz bitwa Urzędu Miasta o zabudowę ostatnich takich terenów zielonych?

   • kronikidewelorozwoju

    Szacowanie kosztów na 200 mln (teraz już chyba 300) za planowane K0lesioseum do śmierdzącego cyrku to epicka propaganda (wiem, że nie Twoja). Będzie to obiekt znacznie większy i znacznie bardziej wymagający niż Bizancjum MetroP0litalne, które zamknęło się kwotą 340 mln, co już jest sumą szokującą (równowartość kosztów wybudowania ok. 1700 mieszkań 50 m2 – tebewał za tyle „zagospodarowałby” „akademikami” ponad połowę swojego 25 hektarowego banku ziemi na GCz.).
    Realne szacunki to 600+ mln, ale dogodzenie bandzie K0lesi ze stoku warte przecież każdej ceny.

 3. PO 1 PRIMO MOŻE NA POCZĄTEK SKOŃCZMY Z PATODEWELOPERKĄ ZWŁASZCZA NA WĘGLINIE PO 2 PRIMO SKOŃCZMY Z BETONOZĄ TAK UWIELBIANĄ PRZEZ WSZYSTKIE POLSKIE MIASTA VIDE CSK BETONOWY POTWÓR XDD PO 3 PRIMO CZEMU W LUBLINIE NIKT NIE MYŚLI O POSTAWIENIU JAKIEGOŚ OCZKA WODNEGO FONTANNY TĘŻNI SOLANKOWEJ ITP W WARSZAWIE JEST TEGO MNÓSTWO U NAS GDZIE LATEM PRAKTYCZNIE NIE MA DESZCZU TEGO BRAKUJE NA POCZĄTEK PROPONUJĘ ZACZĄĆ OD WĄWOZÓW LSM CZUBY

 4. Tylko I wyłącznie obecny Prezydent Lublina PAN Krzysztof Ż Prezydentem Lublina on wie gdzie już uderzyć z byle czym i jak coś dopiąć aby było zrobione a co jak przyjdzie nowy wiadomo po co i na co będzie zielony jak w rolnictwie ład pan Krzysztof obecny Prezydent nie ma Sobie równych tylko I wyłącznie on Prezydentem Lublina

 5. Dosyć. On mówi o zieleni – powycinał drzewa, żeby zabetonować miasto, a teraz zadba o zieleń i nasadzi krzaków jeden na drugim, które w większości się nawet nie przyjmą. Czas na zmianę.

 6. Tak na marginesie- ciekawi kogoś czemu w Lublinie nie ma strefy czystego transportu? spokojnie, po wyborach uchwalą 🙂
  razem z wszelkimi możliwymi podwyżkami- autobusy wodorowe kosztują, a komunikacja zbiorowa przynosi spore straty – tym bardziej, że dystrybucja biletów dużo kosztuje – biletomaty tanie nie były a i obsługi do nich zatrudniono sporo…

 7. Czyli kadencyjności nie będzie… jak się już układ zbuduje to dożywotnio 🙂
  Najskuteczniejszy sposób na wyborcę, to inwestycje na kredyt. Nieistotne że spłacać będą nasz prawnuki, bo każdy myśli na „tu i teraz” Spółek miejskich sporo, pracuje tam cała armia „kuzynów, ciotek i wujków” ma kto głosować za zachowaniem stołka całymi rodzinami.

 8. Za waszą lubelacką ignorancję należy wam się kolejna kadencja z łysym 🤣

 9. Żuk 😂 kolejne inwestycje dla Budimex, remonty dróg przez same łatanie i odśnieżanie, ktore zaskakuje miasto.. Same inwestycje,ktore się oddaje są zaraz do poprawy, a ten chce dalej rządzić 😂😂 czas najwyższy na kogoś innego, nie ma mojego głosu.

 10. Zero konkretów. W dzielnicach zwłaszcza nowych brakuje podstawowej infrastruktury dla mieszkańców, miejsce parkingowych, parków, placów zabaw, boisk sportowych, piłka nożna, koszykówka, siłownie. Brakuje tego dla małych dzieci a na nowych osiedlach jest ich najwięcej, brakuje żlobkow, przedszkoli, szkól, basnów, przychodni. Wszędzie trzeba przez to jeździć autem a to generuje większe korki i spaliny.
  Żuk i PO rządzi już długo. Przydałaby się zmiana, na jakiegokolwiek innego kandydata. Po prostu jest już bardzo długo i jakiejś wielkiej zmiany jakości nie widać,
  A co do terenów zielonych to toleruje zabudowanie klina napowietrzającego miasto na górkach czechowskich…

Dodaj komentarz