Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny pożar w Lublinie. Z ogniem walczą strażacy z całego miasta (zdjęcia, wideo)

Sześć zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaśniczej przy ul. Turystycznej w Lublinie. Obecnie sytuacja została już opanowana.

Pożar przy ul. Turystycznej w Lublinie został zauważony we wtorek około godziny 18. Na wysokości centrum handlowego paliły się komórki lokatorskie. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

W momencie przyjazdu strażaków, ogniem objętych było już kilka wykonanych z drewna obiektów. Podsycane przez wiatr płomienie przenosiły się na kolejne, połączone ze sobą komórki.

Obecnie sytuacja została już opanowana i trwa dogaszanie pożaru. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej z trzech jednostek na terenie miasta, a także strażacy z OSP Głusk. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na razie nieznana jest również przyczyna pojawienia się ognia.

(fot. lublin112, nadesłane – Mateusz)

12 komentarzy

 1. „nie znana” :-))

 2. Może ten sam podpalacz co i na borku próbował mi podpalić garaż. Mieszka obok.

 3. Podpalacz może coś tam słyszał o Kazimierzu Wielkim, który ponoć zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną…

 4. Strażacy, tyle macie tej wody, zróbcie nam ślizgawgę!

  • Matka Polka Pragnąca

   To podpal kilka samochodów na parkingu… strażacy niczym innym nie gaszą tylko wodą. Matka Natura zrobi resztę

   • Wystarczy jeden, przyjedzie 5-6 zastępów straży, a wyleją tyle wody, że na lodowisko wielkości boiska do piłki nożnej wystarczy.
    I będzie lodowisko gratis.

 5. C nie masz pojęcia o gaszeniu pożarów. Po zalaniu wodą ogień po 5 godzinach może się pojawić w tym miejscu, a pogorzelisko dymi nawet kilka dni. Nie życzę ci oglądać spalonego domu

  • Cichobiorek cichodajek

   czytelniku, przecie my tu nie o spalonych domach, częściowo rozmytych wodą, a częściowo rozebranych, rozprawiamy, ino o lodowisku

 6. Zburzyć te kurniki dla meneli.

Wiadomości z info112