Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca ciężarówki zasnął, pojazd uderzył w ogrodzenie (zdjęcia)

W sobotę rano doszło do groźnego zdarzenia drogowego w Szczygłach Górnych. Kierowca ciężarówki zasnął za kierownicą, pojazd zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 4:30 w miejscowości Szczygły Górne w powiecie łukowskim na drodze wojewódzkiej nr 808. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd ciężarowy uderzył w ogrodzenie posesji.

Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes 54-latek z powiatu lubartowskiego, na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w bariery, a następnie w ogrodzenie posesji. W wyniku wypadku zdeformowane elementy kabiny ciężarówki uwięziły kierowcę we wnętrzu pojazdu.

Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by wydobyć poszkodowanego mężczyznę z uszkodzonej kabiny ciężarówki. 54-latek doznał poważnych urazów, z miejsca zdarzenia został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Kierowca ciężarówki zasnął, pojazd uderzył w ogrodzenie (zdjęcia)

(fot. Policja Łuków)

14 komentarzy

 1. czasem jak musze jechać za jakims powolniakiem moją X5 też przysypiam

 2. Pewnie zasnął z przerażenia, że pociągi z Łukowa zabiorą

 3. I weź człowieku mieszkaj parę metrów od trasy na której jeżdżą ciężarówki, najlepiej na łuku drogi. Ruletka czy dożyjesz rana, czy wygrzebią cię z gruzów po sypialni.

 4. Płot z czego? Szacun dla wykonawców

 5. Teraz będzie pamietał, że spi sie w łózku a nie w samochodzie.

 6. Polecam sprawdzic stan techniczny tegoż pojazdu. Jezeli to ten Mercedes co myśle to zaśnięcie to kiepska wymówka.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   A ja bym sprawdził tachograf i czy przypadkiem nie jeździł „na magnesie”. Ryzykowanie życiem i zdrowiem innych w pogoni za zyskiem przez właściciela firmy transportowej oraz za jak najwyższą wypłatą przez głupiego kierowcę to normalka w tym kraju.

   • Ten akurat był na tarczki. A kierowca jeździł na bardzo krótkich trasach. Bodajże maks.Białystok.

   • „oraz za jak najwyższą wypłatą przez głupiego kierowcę to normalka w tym kraju.”
    Po wypowiedzi można łatwo wywnioskować ze kolejna osoba która g***no wie na temat branży o wdzięcznej nazwie-Transport.
    Jak chcesz opowiem ci jako ten „głupi” kierowca jak się odbywa zatrudnienie w dziad transie,próba dochodzenia własnych praw i na koniec próba po prostu zwolnienia się z wątpliwej firmy. W praktyce nie można liczyć na ŻADNĄ instytucję która ma niby pomagać wyeliminować nieuczciwych przedsiębiorców. Samochód rozpada się podczas jazdy a kontrole przechodzi wzorowo i inne kwiatki.

    • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

     Jeśli właściciela Dziad-transu każe jeździć zdezelowanym autem (ryzykując życie kierowcy i innych uczestników ruchu), to mądry kierowca robi tak: podjeżdża do najbliższego patrolu policji i mówi, że morderca kazał mu jeździć trumną na kółkach. Policja zabiera dowód, a właściciel dostaje karę. Wszystko w temacie.

     • 😀 Jak mówiłem wcześniej.Teoria,teoria,teoria 🙂
      Chciałbym żeby tak było. Uniknąłbym zwolenianie dyscyplinarnego za porzucenie pracy (odmowa wyjazdu) i kilku miesięcy sądowania się w celu sprostowania świadectwa.

 7. A mój sąsiad nie dostał odszkodowania za sen podczas jazdy i już kilka lat się sądzi z firmą ubezpieczeniową,a końca nie widać.

 8. Witam.dobrze”pawe”mówisz.ja pracujac w pewnej firmie odezwałem się do szefa w słusznej sprawie.W odpowiedzi usłyszałem.ZWALNIAM CIĘ DYSCYPLINARNIE.Na szczęście za wiele wiedziałem o wyczynach lewych szefa i zmienił podejście.NA pomoc od państwa trudno liczyć.Są układy

 9. no bo przeciez po co zjechac Na godzine i sie zdrzemnac ? Kierowcy transportu drogowego hehe jak zawsze twardziele.

Z kraju